×
Wyszukaj w serwisie
×

ETNOGRAFIA DLA NAJMŁODSZYCH

15 i 17 grudnia 2014 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim oraz w filii bibliotecznej w Łosiowie odbyły się warsztaty etnograficzno-plastyczne dla dzieci.

Naszych najmłodszych czytelników odwiedziła w tym dniu pani etnograf – Joanna Sikorska ze Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna w Warszawie, która opowiedziała im co nieco o swoim zawodzie.

Prowadząca wyjaśniła dzieciom, że etnograf dużo podróżuje, gdyż jego zadaniem jest poznawanie zwyczajów ludzi zamieszkujących różne zakątki świata. Dowiaduje się w ten sposób, co ludzie jedzą, jak pracują, gdzie mieszkają. Ciekawostką o naszym regionie, którą pani etnograf odkryła przed dziećmi i ich rodzicami, była tak zwana lauba śląska czyli uroczy ganeczek budowany z drewna przy wejściu do domu. Gdy nasi goście dowiedzieli się, jak wyglądają i jaką funkcję pełnią lauby, otrzymali zadanie wykonania miniaturowego ganeczka z wykorzystaniem różnych materiałów: kartonu, kolorowego papieru, farb, sznurka, filcu i wielu innych. Efekty wytężonej pracy rodzinnych drużyn można zobaczyć w fotorelacji.

Pani Joannie Sikorskiej serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie ciekawych zajęć z dziećmi i zainteresowanie ich elementem kultury naszego regionu.

Więcej zdjęć na stronie internetowej: www.biblioteka-lewinbrzeski.pl