×
Wyszukaj w serwisie
×

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA – teatrzyk kukiełkowy w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim

„Opowieść Wigilijna” Karola Dickensa, mimo że napisana bardzo dawno temu, nic nie utraciła ze swej świeżości i aktualności. Nie ma chyba opowieści, która lepiej komponowałaby się ze Świętami Bożego Narodzenia, dlatego też Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim przygotowała teatrzyk kukiełkowy dla dzieci w oparciu o historię skąpego właściciela kantoru, który w przeddzień świąt doświadcza cudu bożonarodzeniowego.

Cudem tym jest osobista przemiana Ebenezera Scrooge’a ze zgorzkniałego, nieuprzejmego i skąpego bogacza w dobrego, serdecznego i pomagającego innym człowieka, a wszystko za sprawą wizji jego życia, jakie roztaczają przed nim nawiedzające go duchy.

Na zaproszenie biblioteki, teatrzyk przybyły obejrzeć dzieci z przedszkoli publicznych w Lewinie Brzeskim oraz dzieci ze Świetlicy Terapeutycznej. Do tej niesamowitej historii wprowadziła dzieci babcia Eugenia, która na co dzień uwielbia spędzać czas na czytaniu różnych ciekawych opowieści swoim wnukom. Zachęcała ona dzieci do sięgania po słowo pisane w czasie świąt, pokazała jak przedszkolaki – zaczytane dzieciaki pięknie odwiedzają bibliotekę prezentując ich „tablicę odwiedzin” oraz porozmawiała z nimi o Bożym Narodzeniu, które obfituje w cuda. A cuda te wcale nie muszą być widowiskowe – wystarczy pomóc mamie w przygotowaniach do świąt czy przeprosić kolegę za swoje złe zachowanie, a w cudowny sposób pojawiają się uśmiechy na twarzach i święta od razu wydają się piękniejsze. Bo nie ma nic bardziej wartościowego niż święta spędzone w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Tego między innymi uczy nas „Opowieść Wigilijna”.

Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za miłe odwiedziny i życzenia świąteczne.