×
Wyszukaj w serwisie
×

GRUDNIOWE SPACERY NAUKOWE

W grudniu dzieci ze Świetlicy Terapeutycznej miały okazję przenieść się  w fascynujący świat nauki, która może i jest trudna, ale też bardzo ciekawa, a wręcz magiczna.

9 i 18 grudnia 2014 roku wybraliśmy się na edukacyjne spacery do lewińskiego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków, gdzie wzięliśmy udział w zajęciach chemicznych (09.12) oraz fizycznych (18.12). Poprowadzili je uczniowie – uczestnicy kółka chemicznego oraz fizycznego pod czujnym okiem swoich wspaniałych nauczycielek – Pani Grażyny Kasiuby i Pani Agnieszki Adamskiej. Dzieci były zachwycone eksperymentami, jakie zaprezentowali starsi koledzy i koleżanki. Podczas zajęć fizycznych najwięcej emocji wzbudził mega ptyś (wykonany przy użyciu pompy próżniowej). Natomiast z zajęć chemicznych dzieci zapamiętały głównie  „popisy pirotechniczne” oraz plazmę, jaką wykonały z mąki ziemniaczanej i wody.

Serdecznie dziękujemy Pani Grażynie i Pani Agnieszce oraz wszystkim uczniom, za poświęcenie nam czasu wolnego i przygotowanie dla nas tak interesujących zajęć. Dzięki nim niejedno dziecko już teraz marzy o tym, by być uczniem Gimnazjum. Kto wie – może znajdzie się wśród nas w przyszłości jakiś wielki chemik lub fizyk? :)

 

 

Bronisława Nazarko

 

Realizacja przez Świetlicę Terapeutyczną w Lewinie Brzeskim

zadania publicznego „Świetlicowa Rodzina to zgrana drużyna”

w konkursie  Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „Świetlica – Dzieci – Praca”

na rzecz wsparcia dziecka   i rodziny w gminie, przy wkładzie własnym Gminy Lewin Brzeski.