×
Wyszukaj w serwisie
×

„Święta pachniały, smakowały, dźwięczały, olśniewały…” w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Lewinie Brzeskim

       Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich szczególnym przeżyciem. Najbardziej ekscytującym jest  jednak  okres przedświąteczny. Przygotowania do świąt w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Lewinie Brzeskim w tym roku upłynęły wyjątkowo uroczyście. Cała społeczność przedszkola brała udział w Projekcie Edukacyjnym opracowanym przez nauczycielki PP nr 1 w Lewinie Brzeskim  w ramach udziału  w Brzeskim Programie Wspomagania Szkół i Przedszkoli” pod nazwą „Święta pachną, smakują, dźwięczą, olśniewają…”.

  Celem projektu było wielozmysłowe poznanie Świąt Bożego Narodzenia .  W pierwszym tygodniu wszystkie grupy wykorzystując różnorodny materiał plastyczny przygotowały ozdoby i dekoracje, aby przystroić przedszkolne sale, korytarze i choinki. Wśród ozdób dominował kolor niebieski i biały. Gdy już każde miejsce olśniewało można było przygotować się na spotkanie z Mikołajem. Jak zawsze towarzyszyły mu zabawy, konkursy i śpiewy. Każda grupa otrzymała wspaniałe zabawki, a każde dziecko słodycze.  Droga do Mikołaja wiodła przez ścieżkę sensoryczną , po której każde dziecko musiało przejść.  W kolejnych dniach  razem piekliśmy pierniki, dekorowaliśmy je lukrem o smaku mięty oraz niebieskimi cukiereczkami. Przez cały czas trwania projektu dzieci uczyły się kolęd ,tańców i wierszy związanych ze świętami. Przedszkolaki zaprezentowały je w przedstawieniu jasełkowym, które odbyło się  17.12.2014r w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Lewinie Brzeskim. W uroczystości uczestniczyły  rodziny naszych małych aktorów. Przed występami wszyscy mogli obejrzeć multimedialną prezentację z przebiegu projektu, oraz poczęstować się piernikami upieczonymi przez dzieci i napić się herbaty miętowej.

 

 

    Działania realizowane podczas projektu dostarczyły dzieciom niezapomnianych przeżyć, doznań, radości, a przede wszystkim dały możliwość wspólnego przygotowania się do przeżycia świąt Bożego Narodzenia.