×
Wyszukaj w serwisie
×

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Lewinie Brzeskim

W tę niedzielę 11 stycznia 2015r. odbyła się już 23. akcja charytatywna Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tym razem „dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów. 30 wolontariuszy, opatrzonych w identyfikatory, od samego rana zbierało datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

1.jpeg

Pierwotnie zaplanowano występy na rynku w Lewinie Brzeskim, jednak pogoda pokrzyżowała plany i impreza została przeniesiona na salę widowiskową Domu Kultury.

W części artystycznej zaprezentowała się szkółka gitarowa prowadzona przy Domu Kultury oraz dwa zespoły z Ukrainy - ZBRUCZ i TOPOLANIE.

2.jpeg

3.jpeg

W czasie imprezy kwestowano również na rzecz WOŚP. Podczas licytacji można było zakupić takie gadżety jak kubek, koszulkę, torbę, kalendarze z nadrukami WOŚP, szopkę, książki, płyty a także wiele przedmiotów wystawionych do licytacji przez firmy i osoby prywatne m.in.: kolację w restauracji, zaproszenie do pizzerii, obrazy czy także worki ze zbożem. 

O godzinie 20.00, podobnie jak w całej Polsce, punktem kulminacyjnym imprezy było Światełko do nieba.

5.jpeg

Mieszkańcy Gminy Lewin Brzeski jak zwykle nie zawiedli i w ramach Świątecznej Pomocy hojnie wrzucali datki do puszek wolontariuszy.

W tym roku w Lewinie Brzeskim w ramach zbiórki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wolontariusze uzbierali rekordową kwotę 9.643,20 zł. Wśród datków znajdowała się także para złotych kolczyków, 11 euro oraz mnóstwo monet różnych narodowości.

Dziękujemy mieszkańcom Gminy Lewin Brzeski za tak szczodre serca a pracownikom Miejsko-Gminnego Domu Kultury i wszystkim wolontariuszom za wspaniałą organizację!