×
Wyszukaj w serwisie
×

Podziękowania za wkład włożony w działalność kulturalną

We wtorek 20 stycznia w Urzędzie Miejskim w Lewinie Brzeskim miało miejsce miłe spotkanie. Okazją do spotkania był wspaniały, 30-ty już jubileusz przeglądu zespołów kolędniczych HERODY, który odbył się w dniach 17-18 stycznia br. w Lewinie Brzeskim.

Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara spotkał się z Dyrektorem Miejsko-Gminnego Domu Kultury Panem Tadeuszem Tadlą, aby osobiście na jego ręce złożyć kwiaty i podziękowania za wspaniałą pieczę nad przeglądem.

DSC_0467.jpeg

Nie od dziś wiadomo, że popularność tej najstarszej imprezy folklorystycznej w regionie pozytywnie wpływa na wizerunek naszego regionu oraz zwiększa rozpoznawalność Lewina Brzeskiego. To niewątpliwe wyróżnienie dla całej społeczności lokalnej.

Burmistrz serdecznie podziękował całej załodze Miejsko-Gminnego Domu Kultury za tak piękne szerzenie naszej kultury i tradycji oraz życzył, aby świętowany jubileusz był powodem do zadowolenia z dotychczasowych osiągnięć, i zarazem bodźcem do podejmowania kolejnych przedsięwzięć zmierzających do realizacji obranych celów. 

Tegoroczne Herody były już 30-tą edycją imprezy. Od 1986 roku na deskach Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim wystąpiło ponad 500 zespołów kolędniczych (w tym 10 tys. wykonawców) z ponad setki miejscowości województwa opolskiego.