×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzień Babci i Dziadka w Strzelnikach

Biblioteka to miejsce, gdzie można wypożyczać książki, czytać prenumerowane przez nią czasopisma, uczestniczyć w spotkaniach z autorami, wspólnie spędzać czas, dzielić się radościami i smutkami… To miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Miejsce, w którym każdy jest mile widziany.

I tak właśnie było 22 stycznia, kiedy to w świetlicy wiejskiej w Strzelnikach obchodzone było wielkie święto –  Dzień Babci i Dziadka. Na uroczystość, wszystkich seniorów zaprosiła Biblioteka Publiczna w Strzelnikach, Sołtys Strzelnik Pan Tadeusz Moroziński oraz Rada Sołecka wsi. Wspaniałą oprawę muzyczną zapewnił Miejsko-Gminny Dom Kultury w Lewinie Brzeskim. Pan Zbigniew Gąsiorowski wraz z niezwykle utalentowanymi młodymi artystkami śpiewali wspólnie z seniorami kolędy i pastorałki oraz znane i lubiane piosenki. Melodie grane na gitarach i akordeonie zachwyciły zgromadzonych. Dla babć i dziadków wystąpiły również dzieci ze Strzelnik (Ola Włodek, Basia Śpiewak, Marta Morozińska, Kamila Mazur, Bartek Włodek, Dominik Chyrzyński), recytując okolicznościowe wiersze. W czasie przedstawienia wszyscy zgromadzeni dostali laurki z życzeniami, które wykonane zostały w bibliotece. Również niezwykle ważna dla seniorów była obecność proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Łosiowie ks. Leszka Włodarczyka.

Blisko sześćdziesiąt osób obchodziło swoje święto i bawiło się w czwartkowy wieczór. Na stole nie zabrakło pysznych ciast upieczonych specjalnie na tę okazję przez mieszkanki Strzelnik. Organizatorzy zapewnili również kawę, herbatę, napoje oraz słodycze.

Wszystkim babciom i dziadkom jeszcze raz życzymy 100 lat w zdrowiu, radości, miłości i obecności najbliższych.

 

 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania


Panu Zbigniewowi Gąsiorowskiemu
oraz
Sandrze Potockiej,
Julii Mazur
i Darii Siwuchin
za wspaniały występ artystyczny,

 

a także wszystkim mieszkankom Strzelnik
za przygotowanie pysznego poczęstunku.