×
Wyszukaj w serwisie
×

Jubileusz pożycia małżeńskiego

W dniu 29 stycznia 2015r. w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanych przez Prezydenta RP dla par małżeńskich zamieszkałych na terenie miasta i gminy Lewin Brzeski.

Aktu dekoracji Jubilatów dokonał Burmistrz Lewina Brzeskiego – Artur Kotara wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej – Waldemarem Włodkiem. Odznaczeni medalami zostały małżeństwa: Maria i Jan Damianowie z Leśniczówki, Władysława i Kazimierz Sobierajowie z Jasiony oraz małżeństwa z Lewina Brzeskiego: Stefania i Jerzy Cieślikowie, Józefa i Leon Hałaszkiewiczowie, Emilia i Aleksander Praczukowscy, Teresa i Henryk Semczyszynowie, Henryka i Tadeusz Szwedowie.

Wśród zaproszonych gości była również  para małżeńska, która obchodziła swój jubileusz 60-lecia zawarcia związku małżeńskiego: Józefa i Władysław Chłopek z Lewina Brzeskiego. 

Po części oficjalnej uroczystości dla  Jubilatów wystąpił zespół Sami Swoi z Lewina Brzeskiego, który stworzył  bardzo sympatyczną atmosferę wyśpiewując mniej lub bardziej znane melodie. Uśmiechy na twarzach i słowa podziękowania oznaczały radość i zadowolenie zaproszonych par małżeńskich za mile spędzony czas.