×
Wyszukaj w serwisie
×

Sukces zawodników z Bractwa Rycerskiego "Kuźnia" z Lewina Brzeskiego

Dnia 31 stycznia w Bernau pod Berlinem odbyły się zawody Rise of the Knights III, w których udział wzięli zawodnicy Sportowych Walk Rycerskich z wielu państw. Z radością informujemy, że pierwsze miejsce zajął zespół „Polska 1″, złożony z wyróżniających się zawodników z kilku polskich drużyn. W składzie tego zespołu znaleźli się m.in. Piotr Gębski i Marcin Gnojski z Bractwa Rycerskiego „Kuźnia” z Lewina Brzeskiego.

67.jpeg

Obaj panowie swój wolny czas poświęcają, trenując sportowe walki rycerskie, które są młodym, prężnie rozwijającym się sportem walki. W sporcie tym zawodnicy walczą ze sobą w uzbrojeniu średniowiecznym. Jednym ze sposobów treningu jest Crossfit, którego uprawianie sprzyja rozwijaniu kondycji, wytrzymałości, zręczności i dynamiki.

Piotr Gębski – mieszkaniec Lewina Brzeskiego, swoją przygodę z Polską Ligą Walk Rycerskich rozpoczął w 2012 roku – w eliminacjach do kadry, która reprezentowała nasz Kraj na Bitwie Narodów 2013 w Aigues-Mortes we Francji, gdzie w walkach grupowych - grupach 5 osobowych wraz z drużyną zaszedł bardzo wysoko, ustępując tylko najlepszym światowym zawodnikom.

Marcin Gnojski, mieszkaniec Jelcza-Laskowic dołączył do Piotra rok później w eliminacjach do Kadry, która walczyła na Bitwie Narodów 2014 w Trogirze w Chorwacji.

Obydwaj zawodnicy dostali się do jednej z drużyn w kategorii 5vs5 (walki w grupach 5 osobowych).

W sezonie 2014/2015 walczyli o to, aby dostać się do Kadry na Mistrzostwa Świata IMFC (International Medieval Combat Federation), oraz Mistrzostwa Świata HMB (Historical medieval battles) – czyli tzw. Bitwa Narodów. Piotr i Marcin dostali się do  reprezentacji kraju.

Mistrzostwa Świata IMCF odbędą się w Malborku 30.04-01.05.2015, a Bitwa Narodów w Pradze 07.05-10.05.2015.

Piotr i Marcin sukcesywnie zbierają uzbrojenie średniowieczne. Warto podkreślić, że zainteresowanie historią pomaga im w zachowaniu spójności historycznej w używanym przez nich sprzęcie. Marcin z zamiłowaniem zajmuje się kowalstwem.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Bractwa Rycerskiego „Kuźnia” oraz strony z pracami kowalskimi Marcina – Vikingart

Zdjęcia z imprezy: