×
Wyszukaj w serwisie
×

Wieczór Kolęd w Łosiowie

     Ponad 70 łosiowskich seniorów  zebrało się w Domu Kultury na Wieczorze Kolęd zorganizowanym przez Towarzystwo Miłośników Łosiowa i Okolic w niedzielę 1 lutego 2015 r.by słuchać i śpiewać kolędy.  

     Polskie kolędy przetrwały w przekazach ustnych i piśmienniczych  od Średniowiecza po dzień dzisiejszy. Spisane w kantyczkach, modlitewnikach są wartością  narodową i artystyczną. Dziś  sięgają po nie największe gwiazdy muzyki. W polskiej tradycji zachowało się ponad 500 kolęd i pastorałek. Te najbardziej znane rozbrzmiewały w niedzielę, na łosiowskiej scenie,   w wykonaniu naszych lokalnych wokalistek i  zespołów.

     Jako pierwszy wystąpił zespół młodych gitarzystek i solistka,  działający przy Domu Kultury w Lewinie Brzeskim pod kierunkiem Zbigniewa Gąsiorowskiego. 

DSC04964.jpeg

Zaraz potem ze swoimi autorskimi pastorałkami wystąpiła Łosiowianka Monika Szczypior, również akompaniująca sobie na gitarze.

DSC04965.jpeg

     Wiązankę najpopularniejszych kolęd w mistrzowski sposób zaśpiewała zaproszona do Łosiowa Pani Małgorzata Kalińska, wokalistka z Lewina Brzeskiego. Koncert Pani Małgorzaty bardzo podobał się zgromadzonym na sali seniorom, którzy nagrodzili solistkę owacjami na stojąco. Jako niespodziankę, dodatkowo Pani Małgorzata zaśpiewała dwie piosenki Anny German, dobrze znanej i podziwianej przez  uczestników spotkania gwiazdy.

DSC04967.jpeg

Wielkimi brawami został nagrodzony również nasz lokalny zespół  Łosiowianie, który debiutował pod kierunkiem nowego instruktora.

DSC04978.jpeg

Śpiewanie kolęd kontynuowano jeszcze wspólnie na Sali, przy ciastku i kawie. Takie spotkania bardzo integrują i zbliżają do siebie ludzi. Mamy nadzieje, że zapoczątkowane tej niedzieli Wieczory kolęd staną się dobrą tradycją w naszej łosiowskiej społeczności, dlatego już dziś zapraszamy na kolejne w przyszłym roku.

DSC04970.jpeg

DSC04973.jpeg

                                                                                                                 Ludwika Chojnacka