×
Wyszukaj w serwisie
×

FERIE PEŁNE MAGII W ŚWIETLICY TERAPEUTYCZNEJ

Ferie zimowe w województwie opolskim już się skończyły. Świetlica Terapeutyczna w Lewinie Brzeskim zorganizowała w tym roku zajęcia pod hasłem „Magiczne ferie 2015”.

 Dzieci podczas tygodniowego turnusu przeniosły się w świat magii, iluzji, zabawy i bajek. Wzięły udział w rozmaitych zajęciach plastyczno – manualnych oraz sportowych, w zabawie karnawałowej oraz w dwóch wycieczkach: do kina na bajkę „Dzwoneczek i bestia z Nibylandii” (tutaj aż roiło się od magii) oraz na krytą pływalnię w Brzegu. Dwie godziny w wodzie minęły niepostrzeżenie i z pewną nutą żalu (że to już koniec)  żegnaliśmy basen i wodne szaleństwa.

Dodatkowymi atrakcjami ferii w  Świetlicy były dwa spotkania, jakie się odbyły – wyjątkowe i pełne emocji.

Pierwsze to spotkanie z egzotycznymi zwierzętami, które hoduje nasza gimnazjalna wolontariuszka Katarzyna Jankowska. Kasia pokazała, a nawet pozwoliła dzieciom pogłaskać stworzenia, jakich nie spotkamy na co dzień – gekona, jaszczurkę i dwa węże.

Drugie spotkanie poprowadził ksiądz Tomasz Backer, który wraz ze swoimi pomocnikami z gimnazjum zamienił się w iluzjonistę, dając nam prawdziwy pokaz „magii”.  Nie tylko dzieci wyszły z tego pokazu z wypiekami na twarzy i niedowierzaniem w oczach J Było naprawdę magicznie i niesamowicie. Ehh – żeby tak można było znać chociaż połowę tych sztuczek… J Albo chociaż jedną – żeby ferie trwały jak najdłużej!!! Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy i chcąc, nie chcąc trzeba było powrócić do codziennych, szkolnych obowiązków.

Dodatkowo dzieci biorące udział w I turnusie ferii przeszły krótki instruktaż udzielania pierwszej pomocy, poprowadzony przez ratownika medycznego – Pana Andrzeja Wojnarowskiego.

Zajęcia poprowadzone przez wykwalifikowaną kadrę Świetlicy odbyły się w dwóch turnusach. Z ferii skorzystało w sumie ponad siedemdziesięcioro dzieci.

Dziękujemy: księdzu Tomaszowi za niezapomniany pokaz iluzji, aspirantowi – Panu Andrzejowi Grabny za „lekcję” dotyczącą bezpieczeństwa podczas ferii, Panu Andrzejowi Wojnarowskiemu za przyspieszony kurs pierwszej pomocy, Kasi Jankowskiej za ciekawe zajęcia z odrobiną egzotyki, Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Lewinie Brzeskim za udostępnienie sali gimnastycznej na zajęcia sportowe, Dyrektorowi Domu Kultury w Lewinie Brzeskim – Panu Tadeuszowi Tadli za organizację zabawy karnawałowej oraz Panu Edwardowi Podolskiemu za poprowadzenie tejże imprezy oraz WSZYSTKIM DZIECIOM  I WOLONTARIUSZOM, biorącym udział w feriach w  Świetlicy za to, że byli razem z nami!!!

Już teraz zapraszamy Was serdecznie na półkolonie w Świetlicy, bo z wspaniałymi dziećmi to i góry można przenosić i nie ma w tym żadnej magii! :)

Bronisława Nazarko