×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzień Kobiet w Łosiowie

W przededniu Międzynarodowego Dnia Kobiet, w sobotę 7 marca 2015 r. w Domu Kultury w Łosiowie zgromadziły się mieszkanki Łosiowa, by uroczyście obchodzić swoje święto.

Sala wypełniona po brzegi, na stolikach słodki poczęstunek, bogaty program artystyczny i dobre nastroje pań. Wszystko to stworzyło przyjemną, niepowtarzalną oprawę tego spotkania.

09.03.15 r. 014.jpeg

Już na wstępie miłą niespodzianką zaskoczyły wszystkich łosiowskie przedszkolanki, które wręczyły paniom kwiatki własnoręcznie wykonane przez przedszkolaków. Chwilę potem, ze swoim programem, na scenie pojawiły się nieco starsze dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łosiowie. Dzieci recytowały teksty i śpiewały piosenki przygotowane przez nauczycielkę Panią Teresę Gabruk, za które nagradzane były zasłużonymi brawami. 

DSC04999.jpeg

     Paniom bardzo podobał się również występ młodego, dobrze zapowiadającego się, łosiowskiego wokalisty Macieja Kałuskiego, który akompaniując sobie na gitarze, wykonał wiązanką znanych i lubianych piosenek.

DSC05001.jpeg

     Do niewątpliwych atrakcji tego wieczoru należy zaliczyć koncert Pani Małgorzaty Kalińskiej, która tym razem przypomniała piosenki Anny Jantar, takie jak: Staruszek świat, Moje jedyne marzenie,  Baju-baj (Jambulaja) ,Nie wierz mi, nie ufaj mi, Żeby szczęśliwym  być .... i inne. 

DSC05000.jpeg

W bloku skocznych piosenek ludowych  wystąpił lokalny zespół Łosiowianie, również nagrodzony gromkimi brawami. W odpowiedzi na aplauz widowni, piosenkę na bis wykonał sołtys Łosiowa Mieczysław Adaszyński, tym razem debiutując jako solista zespołu.DSC05004.jpeg

Na zakończenie instruktor zespołu Pan Janusz Leśkiewicz, akompaniując sobie zaśpiewał kilka piosenek i wkrótce okazało się, że śpiew może być równie zaraźliwy jak grypa, bowiem z łatwością przeniósł się pomiędzy stoliki świętujących kobiet, gdzie królował już do końca wieczoru. Było to kolejne, udane spotkanie integrujące łosiowską społeczność i chociaż tym razem dotyczyło tylko jednej, tej piękniejszej części, dostarczyło wiele emocji uczestniczkom, a organizatorom satysfakcji.

 

Organizatorzy dziękują Bankowi Spółdzielczemu Grodków- Łosiów za pomoc finansową z zorganizowaniu imprezy.

                                                                                                             Ludwika Chojnacka