×
Wyszukaj w serwisie
×

Obóz młodzieżowy w Łambinowicach - Niwkach

NABÓR NA XX MIĘDZYNARODOWY OBÓZ MŁODZIEŻOWY W ŁAMBINOWICACH - NIWKACH 02.08. -16.08.2015 r.

Droga młodzieży,

w tym roku od 02 do 16 sierpnia odbędzie się XX Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy w Łambinowicach - Niwkach i zapraszam Was do udziału w nim, jeżeli chcecie spędzić czas wolny w inny niż do tej pory sposób. Ofertę kieruję do osób, które w dniu rozpoczęcia obozu ukończą 18 rok życia i będą miały nie więcej niż 24 lata. Wymagana jest podstawowa znajomość języka niemieckiego lub angielskiego. Odpłatność za obóz wynosi 250 zł. Uczestnicy będą zakwaterowani w Ośrodku Szkoleniowym w Niwkach koło Opola (pokoje dwuosobowe z łazienkami).

Organizatorami tego przedsięwzięcia są: Opolski Kurator Oświaty, Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz Niemiecki Ludowy Związek Opieki nad Grobami Wojennymi.

W trakcie tego spotkania młodzież będzie łączyć pracę przy pielęgnacji cmentarzy i terenów poobozowych Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach z elementami poznawczymi, wypoczynkiem i rozrywką. Językiem porozumiewania się będzie język niemiecki i angielski. Obóz odbywa się pod trzema hasłami:

uczyć się z przeszłości dla przyszłości,

praca dla pokoju,

pojednanie nad grobami.

W załączeniu znajduje się program obozu. Koordynatorem tego przedsięwzięcia jest starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Opolu Pan Andrzej Popiołek (Tel.774524533, e-mail: ). Kandydaci na uczestników powinni zgłaszać się telefonicznie lub e-mailem (można też osobiście) podając imię i nazwisko, datę urodzenia, miejsce zamieszkania i telefon kontaktowy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zakwalifikowani uczestnicy zostaną poinformowani telefonicznie o dalszych formalnościach.

Opolski Kurator Oświaty

Halina Bilik