×
Wyszukaj w serwisie
×

„Święto Tańca Szkolnego” w Skorogoszczy - uczennice PSP w Lewinie Brzeskim wytańczyły dwa I miejsca !!!

27 marca 2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej w  Skorogoszczy odbyło się „Święto Tańca Szkolnego”  pod hasłem  „Tańczymy z Majką Jeżowską”. Konkurs taneczny adresowany był do uczniów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Swój dorobek taneczny prezentowali zarówno soliści, jak i zespoły.

Uroczystość rozpoczęli gimnazjaliści ze Skorogoszczy tańcząc Poloneza, następnie zaprezentowały się mażoretki z Dobrzenia Wielkiego oraz uczniowie  Gimnazjum i PSP w Łosiowie. Po części pokazowej nadszedł czas na konkurs, który podzielony był na 4 kategorie: przedszkoli, klas I-III, klas IV-VI oraz solistów. 

Nasza szkoła reprezentowana była przez dwie grupy taneczne: w kategorii klas I-III  wystąpił zespół uczennic z klasy 1c, w kategorii klas IV-VI zespół uczennic z klasy 6b.

Młodsze dziewczynki, pod opieką swojej wychowawczyni – pani Moniki Małota zaprezentowały się jako trzecie. Wykonały taniec do utworu „Laleczka z saskiej porcelany” autorstwa Majki Jeżowskiej.

 

 

Grupa starszych dziewcząt, pod opieką pani Kamili Dziembowskiej, zatańczyła do utworu „Ufo – Buffo”, także z repertuaru Majki Jeżowskiej.

 

 

            Długie przygotowania, dobór repertuaru, strojów i  trenowanie trudnego układu tanecznego sprawiły, że obie grupy były świetnie przygotowane. W czasie konkursu towarzyszyła wszystkim dobra zabawa, która wraz z odrobiną rywalizacji i nutką humoru uczyniła przegląd prawdziwym świętem tańca. Efektem końcowym był prawdziwy "happy end”, zajęliśmy I miejsca w obu kategoriach !!! Dumnie kroczyliśmy ze statuetkami i dyplomami do naszej szkoły.

 

 

            Szczerze gratulujemy wszystkim laureatom i cieszymy się, że współzawodnictwo może się odbywać w miłej atmosferze. Już w przyszłym roku planujemy wziąć udział w kolejnym konkursie.

            Dziękujemy organizatorom PSP w Skorogoszczy za poczęstunek dla dzieci oraz ciepłe przywitanie.

Oprac. : Monika Małota i Kamila Dziembowska