×
Wyszukaj w serwisie
×

Tydzień z Internetem 2015

W czasie tegorocznych obchodów Tygodnia z Internetem Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zaprosiła uczestników bibliotecznych warsztatów komputerowych, które trwają od stycznia tego roku, na spotkanie „Porozm@wiajmy przy k@wie”. Jego celem było przekazanie kolejnych cyfrowych funkcjonalności, ale także oderwanie się od rutyny klasycznych zajęć przy komputerze i spędzenie chwili czasu w miłym towarzystwie przy kawie i ciastku.

Tydzień z Internetem jest akcją ogólnoeuropejską, która w Polsce jest objęta honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, co dodaje rangi szczytnemu celowi kampanii, jakim jest wyrównywanie szans w dostępie do cyfrowego świata i nowych technologii, szczególnie wśród osób, które nie miały wcześniej styczności z Internetem.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna wzięła udział we wspomnianej kampanii po raz pierwszy. W czasie spotkania, które odbyło się 27 marca, uczestnicy mieli okazję wypróbować w praktyce, jak działa popularny komunikator internetowy Skype. Po krótkiej prezentacji, jak zainstalować i skonfigurować program, uczestnicy łączyli się z filią biblioteczną w Strzelnikach, gdzie czekała na nich niespodzianka. Po drugiej stronie obiektywu kamery powitali ich młodzi czytelnicy, którzy zaangażowali się w prowadzenie zajęć losując numery pytań, na które w ramach powtórki odpowiadali kursanci.

Seniorzy szybko opanowali podstawy obsługi komunikatora, co udowodnili na kolejnym etapie spotkania, który polegał na wspólnym łączeniu się z użyciem Skype’a z różnych miejsc w bibliotece. W związku z powyższym spotkanie uznajemy za udane i życzymy przyjemnego rozm@wiania przy k@wie.

Serdeczne podziękowania kierujemy do naszego wolontariusza Patryka za pomoc udzieloną seniorom podczas zajęć. Dziękujemy również dzieciom z biblioteki w Strzelnikach za aktywne włączenie się w akcję i za uatrakcyjnienie spotkania.

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl