×
Wyszukaj w serwisie
×

Publiczna Szkoła Podstawowa w konkursie o Odnawialnych Źródłach Energii

projekt.jpeg

Zielona Energia wśród nas - Teraz lub w Przyszłości”, pod taką nazwą odbył się na przełomie lutego i marca tego roku Wojewódzki Konkurs Plastyczny o Odnawialnych Źródłach Energii, który został podsumowany 26 marca na konferencji, w Opolskim Ośrodku  Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

DSC02889.jpeg

Wśród 10 szkół, które zakwalifikowały się do finału tego konkursu znalazła się Publiczna Szkoła Podstawowa w Łosiowie. Do zadań uczestników należało wykonanie autorskiej pracy plastycznej w postaci makiety, wraz z opisem nawiązującym do wykonanego projektu. Uczennice z klasy V stworzyły bardzo ciekawy  projekt, przedstawiający naszą planetę na dłoni. Pokazały wizję zdrowego życia na zielonej planecie, gdzie krajobraz z dymiącymi kominami zastępuje energia pozyskiwana z naturalnych, powtarzających się procesów przyrodniczych.

DSC02891.jpeg

Podsumowaniem konkursu była konferencja, na której ogłoszono, że reprezentacja naszej szkoły znalazła się w gronie laureatów uzyskując II miejsce. Pod kierunkiem  nauczycielki, pani Teresy Rączki makietę wykonywały: Aleksandra Smęda, Małgorzata Sierakowska, Izabela Pawińska i Natalia Bilecka. Oprócz emocji konkursowych, dzieci brały udział w wykładzie, warsztatach i prezentacji na temat odnawialnych źródeł energii. Uczestnictwo w konkursie pozostawiło wiele niezapomnianych wrażeń i pogłębiło wiedzę dzieci na temat możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

DSC02892.jpeg

Organizatorem konkursu był Opolski Ośrodek  Doradztwa Rolniczego - Regionalne Centrum Ekoenergetyki w Łosiowie,  w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, przy udziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego oraz firmy Viessmann.(T.R.)