×
Wyszukaj w serwisie
×

Lewin Brzeski uhonorowany!

W dniu 13 kwietnia 2015 roku na walnym zgromadzeniu Lokalnej Grupy Rybackiej Opolszczyzna, Gmina Lewin Brzeski została uhonorowana statuetką za jeden z najlepiej zrealizowanych projektów w ramach programu operacyjnego PO Ryby „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.

W ramach realizowanego projektu na miejscu starego miejsca do kąpieli  powstał nowoczesny kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy, przystosowany do wzrastających wymagań mieszkańców gminy Lewin Brzeski oraz odwiedzających nas turystów. Powstało boisko do siatkówki plażowej i boisko trawiaste, a specjalnie z myślą o najmłodszych - plac zabaw, z wieżą, zjeżdżalnią i huśtawkami. Starsi mogą aktywnie spędzić czas korzystając z zielonej siłowni na wolnym powietrzu, mając do dyspozycji 11 urządzeń treningowych. Młodzież może aktywnie wypoczywać, korzystając ze zbudowanego zgodnie z nowoczesnymi standardami skatepark-u.

Wybudowany został pomost rekreacyjny, liczący 126 m długości i oddalony od brzegu na odległość 40 m, wymieniono także piasek na plaży i pod lustrem wody, przeznaczonej jako miejsce do kąpieli. Modernizacja objęła oświetlenie i monitoring terenu, a zewnętrzne trasy spacerowe powiązano z wewnętrznym układem komunikacyjnym kąpieliska. 

plaża w lewinie brzeskim.jpeg

Całkowity koszt inwestycji to 1.895.715,01 zł. Dofinansowanie w ramach projektu PO Ryby 2007-2013 zamknęło się kwotą 927.771,00 zł. W ramach środków własnych wyasygnowano z budżetu Gminy Lewin Brzeski 967.944,01 zł.

Zagospodarowanie terenu kąpieliska pozwoliło wypromować oraz podnieść prestiż miasta w oczach odwiedzających nas turystów. Zagospodarowany teren stanowi idealne miejsce do spędzania wolnego czasu. Gmina stawia na aktywność ruchową, która jest najskuteczniejszym sposobem zapobiegania chorobom cywilizacyjnym. Powstanie terenu rekreacyjnego przy żwirowni przyczyniło się niewątpliwie do napływu turystów do Lewina Brzeskiego.

Nagrodę w imieniu Gminy odebrał Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara. Jak podkreśla: „Nagroda ta jest ukoronowaniem ciężkiej pracy wielu ludzi, za co chcę z tego miejsca serdecznie wszystkim podziękować”.

Nagroda od LGR.jpeg

Ponownie zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego terenu rekreacyjnego już od 27. czerwca, wtedy też rozpoczynamy sezon wakacyjny.