×
Wyszukaj w serwisie
×

Debata "Przestępczość narkotykowa wśród młodzieży"

Dnia 15 kwietnia br. w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim, odbyła się debata społeczna pn. „Przestępczość narkotykowa wśród młodzieży" zorganizowana przez Komisariat Policji w Lewinie Brzeskim. Tematem spotkania była przestępczość narkotykowa wśród nieletnich, skutki zażywania narkotyków jak też odpowiedzialność prawna i karna za ich posiadanie.

debata1.jpeg

          „Przestępczość narkotykowa wśród nieletnich” była tematem debaty społecznej, jaka odbyła się wczoraj (15 kwietnia) w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim. W debacie wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych z terenu gminy Lewin Brzeski, nauczyciele, pedagodzy, przedstawiciele instytucji ukierunkowanych na zwalczanie problemu narkomanii jak również policjanci z Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim i Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. Kierownik Dzielnicowych, asp. Andrzej Grabny przybliżył młodzieży przepisy prawne, jakie czyny związane z narkotykami są karalne, jaką karą są zagrożone oraz wyjaśnił, że osoba niepełnoletnia również może zostać pociągnięta do odpowiedzialności.

debata2.jpeg

         W drugiej części spotkania uczestnicy debaty przystąpili do zadawania pytań i zgłaszania własnych propozycji dotyczących problematyki narkotykowej wśród młodzieży. Na zakończenie I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu nadkom. Paweł Kolczyk, podsumował debatę i podziękował młodzieży za udział w debacie i owocną dyskusję.

źródło: http://brzeg.policja.gov.pl/