×
Wyszukaj w serwisie
×

HAPPENING UCZNIÓW Z PSP W LEWINIE BRZESKIM Z OKAZJI ŚWIĄT MAJOWYCH

            Na rynku lewińskim w czwartek poprzedzający obchody Święta Pracy, Dnia Flagi oraz Konstytucji 3 maja, zebrali się uczniowie oraz nauczyciele ze szkoły podstawowej w Lewinie Brzeskim  i urządzili happenig patriotyczny.

happening.jpeg

           Celem spotkania było przypomnienie mieszkańcom Lewina o symbolach narodowych w przededniu świąt państwowych, ale także zapoczątkowanie obchodów 70. rocznicy istnienia polskiej szkoły w naszym mieście.

DSC_0031.jpeg

            Po przemowie pani dyrektor B. Chmiel został wspólnie odśpiewany hymn państwowy. Następnie uczniowie zaprosili panów burmistrzów do uroczystego poloneza. Dzieci recytowały też wiersze okolicznościowe i manifestowały swój patriotyzm biało-czerwonymi chorągiewkami. Uczniowie wręczyli symboliczną wiązankę biało-czerwonych kwiatów Panu Burmistrzowi, który w krótkich słowach zachęcił do dekoracji swoich domów narodowymi barwami i podziękował za występ całej społeczności szkolnej.

polonez.jpeg

Młodsi uczniowie przy dźwiękach „Mazurka 3 maja” rozdawali przechodniom narodowe symbole, co spotkało się z ich dużą przychylnością. Wszyscy machali wesoło chorągiewkami, chodniki miasta zabarwiły się na biało-czerwono.

            Dziękujemy burmistrzom Panu Arturowi Kotarze, Dariuszowi Struskiemu za wsparcie naszej akcji, panu Edwardowi Podolskiemu za nagłośnienie oraz straży miejskiej za zapewnienie bezpieczeństwa naszym uczniom.                      

            Szczególne podziękowania kierujemy do mieszkańców Lewina Brzeskiego za przyłączenie się do happeningu i pozytywny odbiór.

Dyrekcja PSP w Lewinie Brzeskim

aparat.jpegObszerna fotogaleria:

 https://plus.google.com/photos/113919620230496074208/albums/6143499096238341313