×
Wyszukaj w serwisie
×

Święto Straży

Co roku 4 maja w dzień Świętego Floriana, swoje święto obchodzą strażacy. Podobnie jak w ubiegłym roku Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara zaprosił wszystkich strażaków z gminy Lewin Brzeski na spotkanie okolicznościowe, które odbyło się w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim.

strażacy - małe.jpeg

Burmistrz podziękował wszystkim zgromadzonym za ofiarną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Składając jednocześnie najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz bezpiecznych powrotów z akcji pożarniczych. Uroczystość była też okazją do nagrodzenia wyróżniających się strażaków oraz osób wspierających działalność OSP.

Szczególne podziękowania za ogromne zaangażowanie i poświęcenie w służbie dla społeczności lokalnej otrzymali strażacy ochotnicy  - Druh: Edward Królik z Lewina Brzeskiego, Druh Józef Fiża z Łosiowa i Druh Krzysztof Kałamarz ze Skorogoszczy.

Podziękowania za czynne zaangażowanie w życie strażackie otrzymał również Pan Piotr Cierpisz, Prezes Miejsko – Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Lewinie Brzeskim, Wiceprezes Powiatowej Ochotniczej Straży Pożarnej a także Członek Zarządu Wojewódzkiego Ochotniczej Straży Pożarnej.  

W czasie spotkania wręczono również wyróżnienia, nadane przez Prezydium Zarządu Powiatowego w Brzegu, i tak odznakę "wzorowy strażak" otrzymali: Grzegorz Wlazły, Wojciech Moor i Łukasz Hadryś, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lewinie Brzeskim.            

Wręczono również medale za zasługi dla pożarnictwa nadane przez Prezydium Zarządu Wojewódzkiego w Opolu. Burmistrz Lewina Brzeskiego uroczyście wręczył 4 brązowe medale, które otrzymali druhowie: Józef Wojdyła, Leszek Nesterów, Grzegorz Rynkiewicz i Wojciech Pach a srebrny medal otrzymał Ryszard Nesterów.

Wszystkim wyróżnionym strażakom składamy serdeczne gratulacje, dziękując za ich ofiarną postawę i poświęcenie. Życzymy sukcesów w życiu zawodowym i osobistym oraz tyle samo powrotów, ile wyjazdów w kompletnych drużynach.