×
Wyszukaj w serwisie
×

Po spotkaniu z Barbarą Kosmowską

Barbara Kosmowska, autorka książek dla dorosłych i dla młodzieży spotkała się 4 maja 2015 r. z czytelnikami w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim. Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

W sympatycznej atmosferze, przy kawie i herbacie pisarka opowiadała o swoich książkach, zarówno tych dla dorosłych jak i dla młodszych czytelników. Opowiadała o swoim literackim debiucie, o tym jak wygląda jej praca twórcza, ale też nieco o sobie i swoich bliskich. Chętnie odpowiadała na pytania uczestników spotkania, nawet te niezwiązane z literaturą.

Sporo uwagi poświęciła dwóm ostatnim książkom tj. „Ukraince” i „Gorzko”, które były tematem dyskusji w lewińskim DKK. Obie książki bardzo poruszyły czytelniczki i wywołały sporo emocji, nie brak w nich bowiem tematów trudnych i kontrowersyjnych.

Jednak we wszystkich, nawet tych najtrudniejszych, najbardziej zagmatwanych i smutnych historiach, opowiadanych przez pisarkę, zawsze odnajdziemy choćby odrobinę ciepła i humoru. Nie dziwi to wcale gdy pozna się ich autorkę osobiście. Pani Barbara Kosmowska jest nadzwyczaj skromną osobą, choć jednocześnie znaną i uznaną pisarką, której twórczość cieszy się pochlebnymi opiniami zarówno czytelników jak i krytyków literatury. Za swoje książki otrzymała wiele literackich nagród. Swoją skromnością oraz optymizmem i pogodą ducha bardzo ujęła lewińskich czytelników i tych młodych i starszych, za co otrzymała na koniec duże brawa.

Podczas spotkania był też czas na autografy, indywidualne rozmowy oraz wspólne zdjęcia. Czytelnicy byli bardzo zadowoleni, że w wypełnionym spotkaniami autorskimi kalendarzu Barbary Kosmowskiej znalazła się również niewielka biblioteka w Lewinie Brzeskim.

 

 

Narodowy Program Czytania.jpeg

„Dofinansowano ze środków Instytutu Książki”