×
Wyszukaj w serwisie
×

PIKNIK RODZINNY W PRZEDSZKOLU NR 2 W LEWINIE BRZESKIM

Jak co roku w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Lewinie Brzeskim odbył się Piknik Rodzinny. Tym razem piknik połączony był  z zakończeniem projektu  edukacyjnego realizowanego  w przedszkolu pt.: „Przedszkolak w świecie żywiołów - widzę czuję i eksperymentuję”. Na początek dzieci z wszystkich grup zaprezentowały swoim rodzicom spektakl słowno – muzyczny : „Cztery zywioły” . Utwory taneczne przygotowane  przez nauczycieli do muzyki filmowej bardzo spodobały się rodzicom.  Dodatkowej atrakcji prezentacji muzycznej dodały przepiekne stroje dzieci, utrzymane w charakterze żywiołu, który prezentowały.  Na twarzach wielu rodziców widoczne było wzruszenie i duma ze swych pociech. 

Po występach  nadszedł czas na wspaniałą zabawę, przygotowaną przez pana Mirka, który corocznie odwiedza nasze przedszkole. Dzieci i dorośli wspaniale bawili się podczas konkursów, które wszystkich pobudziły do rywalizacji. Najbardziej spodobały się dzieciom konkurencje: „Rzuty do bizona”, strącanie totemu, strzelanie z łuku, przenoszenie kamieni szczypcami oraz przejście przez ruchomy tunel. Natomiast największą atrakcją dla rodziców było przeciąganie liny. Panowie po pierwszej przegranej zmotywowali wszystkie siły i posiłki, by pokonać Panie w tej konkurencji.

Całe popołudnie przebiegło w atmosferze radości i  nie zepsuł nam humoru ani dokuczliwy wiatr  ani chmury, które chwilami zasłaniały nam piękne słoneczko. I jak to na pikniku,  nie zabrakło ciepłych przekąsek, kawy i ciasta oraz lizaków   z niespodzianką. Dodatkowo wszyscy mogli obejrzeć wystawę fotograficzną z realizacji projektu „Przedszkolak w świecie żywiołów”. Po zakończeniu pikniku Wystawa została przeniesiona do budynku przedszkola, wiec wszystkich chętnych zapraszamy do jej obejżenia.  Podczas pikniku rozstrzygniety został również rodzinny konkurs plastyczny na prace pt.: „Żywioły” – I miejsce otrzymał Wojtuś Capenko, II miejsce – Milenka Ożga, III miejsce- Raduś Nesterów. Wyróżnienia otrzymali - Krzyś Butrym, Tomek Kaim i Kuba Karczewski.
 

 

Wszystkim rodzicom, osobom prywatnym i firmom, które wsparły nas w organizacji pikniku  bardzo serdeczne dziękujemy za chęć współpracy i włożony wkład pracy. Dyrektorowi Domu Kultury dziękujemy za wypożyczenie sprzętu ogrodowego.

                                           Do zobaczenia za rok .

Dyrektor i pracownicy przedszkola