×
Wyszukaj w serwisie
×

Biblioteka pod Ratuszem 2015

Każdego roku miesiąc maj jest wyjątkowym czasem dla wszystkich bibliotek w całej Polsce, a to za sprawą Tygodnia Bibliotek, który każdego roku rozpoczyna się 8 maja i trwa przez kolejnych 7 dni. Polscy bibliotekarze wykorzystują ten czas, aby w atrakcyjny sposób promować czytelnictwo i biblioteki. 12 maja 2015 roku Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim po raz czwarty przyłączyła się do tego aktywnego świętowania.

Tegoroczna Biblioteka pod Ratuszem nawiązywała w swej treści do twórczości Juliusza Verne’a, wielkiego francuskiego pisarza, którego bogatą spuściznę literacką postanowiliśmy przypomnieć w 110 lat po śmierci mistrza powieści podróżniczej i przygodowej.

Bibliotekę pod Ratuszem zawsze odwiedzają znamienici goście. O godzinie dziesiątej odbyło się uroczyste otwarcie imprezy, które swoją obecnością uświetnili przedstawiciele władz naszego miasta w osobie Burmistrza, Pana Artura Kotary oraz Kierownika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych, Pana Marka Nowaka. Na ręce bibliotekarzy złożyli życzenia i kwiaty oraz wzięli aktywny udział w spotkaniu dla przedszkolaków odczytując dla nich baśnie z całego świata. Po literackiej wędrówce nadszedł czas na rozstrzygnięcie grupowego konkursu czytelniczego dla przedszkolaków. Wszystkie grupy przedszkolne objęte projektem „Przedszkolaki – zaczytane dzieciaki” otrzymały kolorowe certyfikaty upamiętniające zajęcia w bibliotece. Najgorętszymi brawami zostały nagrodzone „Kotki” z Przedszkola Publicznego nr 2 w Lewinie Brzeskim, które ponad sto razy odwiedziły bibliotekę i tym samym otrzymały tytuł Najbardziej Zaczytanej Grupy Przedszkolnej.

Bibliotekę pod Ratuszem odwiedzili również bliscy sąsiedzi miejskiej biblioteki, podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej, którzy z kolei zostali zabrani w wirtualną podróż po pięciu krajach naszego globu – tych samych, które przemierza główny bohater powieści „W 80 dni dookoła świata”. W popularnej grze w statki uczestnicy zabawy wykazywali się wiedzą o kulturze i zwyczajach obcych krajów. Nie mniejsze wyzwanie otrzymali nasi kolejni goście, dzieci ze Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim. Młodzi uczestnicy wzięli udział w grze terenowej, która polegała na przebyciu trasy wokół ratusza. Wymagało to zmierzenia się z zadaniami ruchowymi i intelektualnymi, których wykonanie stanowiło przepustkę do kolejnych krajów zwiedzanych przez bohatera powieści Verne’a.

Do godziny siedemnastej mieszkańcy Lewina Brzeskiego mogli odwiedzać nas, aby obejrzeć wystawę o Juliuszu Verne, pobawić się w strefach zabawowych lub obejrzeć występy artystyczne. Te ostatnie uświetniły uroczystość rozdania nagród dla przedszkolaków, które wzięły udział w indywidualnym konkursie czytelniczym. Za zgromadzenie największej liczby punktów, główna nagroda i tytuł Najbardziej Zaczytanego Przedszkolaka powędrowały do Krzysia Tomczyka, któremu jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Biblioteka pod Ratuszem nie odbyłaby się bez pomocy i zaangażowania przyjaciół biblioteki, którym pragniemy w tym miejscu podziękować.

Składamy serdeczne podziękowania:

Panu Arturowi Kotarze, BURMISTRZOWI Lewina Brzeskiego
za pomoc w organizacji „BIBLIOTEKI POD RATUSZEM” oraz aktywny udział w spotkaniu z przedszkolakami,

Panu Markowi Nowakowi, KIEROWNIKOWI Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim za aktywny udział w spotkaniu z przedszkolakami,


Panu Tadeuszowi Tadli, DYREKTOROWI oraz PRACOWNIKOM Domu Kultury w Lewinie Brzeskim za pomoc w organizacji „BIBLIOTEKI POD RATUSZEM”,

Panu Maciejowi Kałuskiemu oraz dziewczętom ze Strzelnik za występy artystyczne,

a także przedszkolakom, uczniom, nauczycielom, opiekunom, oraz wszystkim mieszkańcom gminy Lewin Brzeski, którzy odwiedzili w tym dniu „Bibliotekę pod Ratuszem”.

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl