×
Wyszukaj w serwisie
×

Turniej w Kosmosie

rakieta.jpeg 30 maja br. rodzice i uczniowie z klas I-III spotkali się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lewinie Brzeskim na Turnieju Rodzinnym. Okazją do tak radosnego spotkania były przypadające w miesiącu maju i czerwcu święta: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca.

Głównym celem przedsięwzięcia była integracja środowiska rodzinnego ze szkołą oraz wskazanie sposobu atrakcyjnego spędzania czasu wolnego, aby budować szczególne więzi pomiędzy dziećmi i ich rodzicami.

Nauczycielki klas I-III zaprosiły wszystkich  uczestników imprezy do podróżyw Kosmos. Przygotowano wiele atrakcji.

Uczennice z klasy IIb pod kierunkiem pani Jolanty Dąbek zaprezentowały się w pięknym „Tańcu Eleny”. Pierwszaki  pod opiekąpani Małgorzaty Gawlik pokazały wszystkim, jak się gra na bum-bum-rurkach.

W pięknej kosmicznej scenerii rodzinne drużyny klasowe wzięły udział w  zawodach sportowych.Z wielkim zapałem walczyły dzieci, a z jeszcze większym - dorośli.

Punktem kulminacyjnym imprezy był pokaz kosmicznej mody. Projektantami w tej konkurencji byli rodzice, a modelami i modelkami dzieci. Powstały fantastyczne kreacje, które podziwialiśmy z zachwytem. Rodzice wykazali się pomysłowością i kunsztem krawieckim. Największe brawa otrzymali jednak chłopcy i dziewczynki prezentujący te przepiękne stroje.

Po wszystkich sportowych zmaganiach rodzice utworzyli tunel, przez który dzieci, niczym po Drodze Mlecznej wydostały się Kosmosu na szkolne boisko. Naszą kosmiczną przygodę zakończyliśmy tworząc ogromną żywą liczbę 70, przypominającą o zbliżającym się jubileuszu szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom  za zaangażowanie  i doskonałą zabawę. Razem pokazaliśmy naszym dzieciom, że w szkole należy się uczyć, ale także można się doskonale bawić.

Jolanta Mazur