×
Wyszukaj w serwisie
×

PIKNIK RODZINNY W PRZECZY

31 maja b.r. w godzinach popołudniowych odbył się w Przeczy Piknik Rodzinny. Ideą przedsięwzięcia było wspólne świętowanie Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca oraz zorganizowanie przestrzeni do wspólnej zabawy i przygotowanie różnorodnych atrakcji, by każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego.

Występ małych artystów z przedszkola w Przeczy rozpoczął imprezę. Dzieci śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze i składały życzenia mamusiom i tatusiom. I choć niektórym maluchom trema nie pozwoliła na pokazanie swoich talentów w pełni, to wzruszeni rodzice nagrodzili pociechy najpierw gromkimi brawami, a potem obsypali całusami.

W dalszej części pikniku przyszedł czas na wspólną zabawę dzieci i rodziców, w której niespodziewanym towarzystwem byli Żyrafa Agata i Pingwin Poldek. Konkursy, pląsy, tańce i gry, w których uczestniczyli najmłodsi wraz z dorosłymi opiekunami sprawiły wiele radości nie tylko dzieciom. Roześmiane twarze dorosłych dobitnie udowadniały, że fajnie jest znów poczuć się dzieckiem i przypomnieć sobie zabawy swojego dzieciństwa - „Tańczymy labado” czy „Woogie-boogie”.

Nie zabrakło również atrakcji dla starszych uczestników pikniku. Na boisku przygotowano dla nich plac treningowy. Każdy, kto miał ochotę zmierzyć się w konkurencjach sportowych, mógł stanąć w szranki i zmierzyć się z rywalami. Ta część zabawy okazała się atrakcyjna głównie dla chłopców i mężczyzn, ale znalazło się też kilka dziewcząt, które dzielnie stawiły czoła pozostałym zawodnikom. Pozostałe dziewczęta energicznie kibicowały swoim faworytom. J

Podczas pikniku rozegrano również turniej tenisa stołowego. W rozgrywce wzięło udział 12 uczestników, a tytuł Mistrza Przeczy 2015  w Tenisie Stołowym zdobył Michał Borowiecki.

Dla  młodszych niezwykle atrakcyjna okazała się Super Gra. To wariant plenerowej gry planszowej, w której to dzieci są pionkami, a przejście od startu do mety obfituje w różne niespodzianki - czasem trzeba odgadnąć zagadkę, czasem wykonać ćwiczenie gimnastyczne, a czasem odpowiedzieć na trudne pytanie. Najważniejsze, że w Super Grze wszyscy, którzy dotarli do mety, byli zwycięzcami.

Jedną z wielu atrakcji przygotowanych dla dzieci była przejażdżka kucykiem. Nawet najmłodsze dzieci cierpliwie czekały na swoją kolej, by dosiąść łagodnego konika.

Ostatnim  punktem programu był mecz piłki nożnej między drużynami LZS Skorogoszcz a LZS Błękitni Przecza , który zakończył się jednobramkowym zwycięstwem gości.

Dla wszystkich gości organizatorzy przygotowali bufet zaopatrzony w ciasto, kawę i napoje. Dla bardziej głodnych była kiełbaska z grilla albo samodzielnie przypieczona na ognisku, które zapłonęło w czasie imprezy. W czasie trwania pikniku dzieciom rozdawano słodycze zakupione dzięki sponsorom.

Organizatorzy pragną złożyć serdeczne podziękowania darczyńcom, dzięki którym Piknik Rodzinny nabrał rozmachu:

 

  • Zakład Budowlany Jacek Kieroński
  • Hurtownia Red-Bud
  • Usługi Brukarskie Henryk Żmudź
  • Tartak Przecza
  • Bank Spółdzielczy Grodków-Łosiów
  • Sklep Spożywczy Państwa Mierzwa
  • Marta i Jan Kuszyk
  • Barbara Niełacna
  • Piekarnia Łubowscy w Skorogoszczy

 

Dziękujemy również Dyrektorowi i Pracownikom Domu Kultury w Lewinie Brzeskim za przygotowanie oprawy muzycznej imprezy oraz wypożyczenie strojów.

Podziękowania należą się również grupie wolontariuszy, którzy pomagali podczas organizacji i przebiegu pikniku.

Szczególnie dziękujemy Pani Monice Kasiuba, której zaangażowanie i aktywność na polu organizacyjnym przyczyniły się do powodzenia imprezy.