×
Wyszukaj w serwisie
×

Miejsko – gminne zawody sportowo – pożarnicze

W dniu 7 czerwca o godz. 10.00 na stadionie w Lewinie Brzeskim odbyły się miejsko – gminne zawody sportowo – pożarnicze. W zawodach wzięły udział reprezentacje Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy. Strażacy  odpalali motopompy, rozwijali odcinki węży i podawali wodę. Była ostra rywalizacja ale i dobra zabawa.

W zawodach wzięły udział zarówno drużyny młodzieżowe (12–15 lat i 16-18 lat) jak i seniorskie z Lewina Brzeskiego, Łosiowa i Skorogoszczy. Zawody przeprowadzono w konkurencjach: ćwiczenia bojowe i sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami a sędziostwo nad zawodami objął mł. bryg. Jarosław Stachera, powołany przez Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu.

Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara, przedstawiciele Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Brzegu ,Powiatowego Zarządu OSP w Brzegu oraz zarządu gminnego OSP w Lewinie Brzeskim.

Po odbytej rywalizacji i zsumowaniu wyników sztafety i ćwiczeń bojowych w klasyfikacji generalnej poszczególne drużyny zajęły następujące miejsca:

w kategorii młodzieży 12 – 15 lat

  1. OSP Łosiów

w kategorii młodzieży 16 – 18 lat

  1. OSP Skorogoszcz

w kategorii seniorów:

  1. OSP Łosiów
  2. OSP Lewin Brzeski
  3. OSP Skorogoszcz.

W czasie uroczystości wręczenia statuetek i podziękowań zwycięzcom tegorocznych zawodów sportowo – pożarniczych Burmistrz pogratulował zwycięzcom i podkreślił wielkie zaangażowanie oraz przygotowanie naszych strażaków ochotników.

w trakcie zawodów przyznano odznaczenia i wyróżnienia resortowe. Burmistrz Artur Kotara otrzymał odznaczenie Brązowego Medalu za zasługi dla pożarnictwa. W podzięce od strażaków ochotników odebrał również statuetkę.

Pogoda dopisała, humory również, co widać na załączonych zdjęciach.