×
Wyszukaj w serwisie
×

Pożar w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Lewinie Brzeskim. Spokojnie to tylko ćwiczenia.

W czerwcowy poranek  strażacy Ochotniczej  Straży Pożarnej w Lewinie Brzeskim przeprowadzili ćwiczenia w Przedszkolu nr 2 w Lewinie Brzeskim.

Scenariusz zakładał powstanie pożaru w części parterowej placówki przedszkolnej. Około  godziny 9.30 rozległ się charakterystyczny dźwięk sygnalizacji pożarowej w przedszkolu. Wszyscy obecni niezwłocznie musieli opuścić budynek, a zadaniem przybyłych  na miejsce pozorowanego pożaru strażaków było dotarcie do źródeł ognia, przeszukanie „silnie zadymionych pomieszczeń”  oraz wykorzystanie sprzętu ratowniczego dla prawidłowego przeprowadzenia działań.

Po zakończonych ćwiczeniach dzieci miały okazję porozmawiać ze strażakami, posłuchać pogadanki o pracy strażaków oraz poznać sprzęt gaśniczy i ratowniczy. Miały możliwość wejścia do wozu strażackiego, ubrania  ochronnego  hełmu i  płaszcza. Największą frajdę sprawiła dzieciom możliwość   lania  wodą  - oczywiście trawy, a nie ognia -  za pomocą węża gaśniczego. Atrakcji było co niemiara.  Dobrze jednak, że to tylko ćwiczenia i zabawa,   a nie rzeczywistość.