×
Wyszukaj w serwisie
×

Dni Lewina Brzeskiego 2015

Przez dwa dni na błoniach przy Nysie Kłodzkiej w Lewinie Brzeskim odbywały się koncerty z okazji Dni Lewina Brzeskiego. Tegoroczna impreza to swoista muzyczna podróż przez muzyczne style i różne zakątki świata.

Miejska feta rozpoczęła się w sobotę 13.06.2015 o godzinie 15:00 występem zespołów dziecięcych w koncercie „Dzieci miastu”. W tym dniu organizatorzy zaproponowali m.in.: koncerty rockowe (zespół Horyzont), latynoskie (Nan do Torres Group ­ prosto z gorącej Kuby) i zabawę taneczną pod gołym niebem (z zespołem Most Wanted). Gwiazdą wieczoru zaś była polsko­czeska wokalistka – Halina Mlynkova. Piosenkarka tuż po zakończeniu swojego koncertu w Lewinie Brzeskim udała się do Opola, bo dosłownie kilkadziesiąt minut później występowała w ramach Festiwalu Polskiej Piosenki. Artystka zaprezentowała zarówno piosenki z najnowszej płyty, jak i stare dobre hity, z czasów kiedy występowała z zespołem Brathanki, w tym m.in.: „Czerwone korale” czy „Gdzie ten, który powie mi”. Kubańczycy z zespołu Nan do Torres Group zafundowali publiczności iście latynoską muzyczną siestę. Przy rytmach takich hitów jak np. „La camisa negra” nogi same rwały się do tańca. Dodając do tego perfekcyjne muzyczne wykonanie nikogo nie trzeba było namawiać do dobrej zabawy.

W drugim dniu imprezowania na dobry początek również zaprezentowały się dziecięce zespoły. Na scenie można było usłyszeć takie style muzyczne jak: disco polo, country, pop, a na zakończenie dnia wystąpił artysta z dalekiej Wenezueli. Swoje koncerty zagrali bowiem: zespół Lesioki i Konwój. Gwiazdą wieczoru była znana szerszej publiczności, artystka, która szczyt swojej popularności osiągnęła w latach 90tych – Magda Durecka – skądinąd nadal w świetnej formie muzycznej i artystycznej. Warto zauważyć, że podobnie jak Mlynkova tak i Durecka w swoim muzycznym portfolio ma sukcesy na opolskim festiwalu – II miejsce, za wiązankę przebojów z lat 60tych, które wyśpiewała w XXX edycji Festiwalu Polskiej Piosenki. Artystka, która ma na swoim koncie również współpracę z Krzysztofem Krawczykiem czy Mieczysławem Czechowiczem zaśpiewała w Lewinie swoje największe przeboje. Ostatnim koncertem był występ Alexandra Martineza, którego widzowie mogli poznać m.in. w programach typu talent show. Warto zauważyć, że Martinez nie tylko śpiewa, ale znany jest również z tego, że tańczy, czego próbkę pokazał w trakcie swojego występu w Lewinie Brzeskim.

Oprócz koncertów i prezentacji artystycznych dla uczestników imprezy przygotowano wesołe miasteczko i strefę gastronomiczną. Zauważyć należy, że wszystkie wstęp na wszystkie imprezy w ramach Dni Lewina był bezpłatny. W formule Dni Lewina każdy mógł znaleźć propozycję dla siebie, a biorąc pod uwagę dużą frekwencję, plan dni miasta przypadł do gustu lewińskiej publiczności.

Zdjęcia – Panorama Powiatu i Miejsko-Gminny Dom Kultury w Lewinie Brzeskim

Tekst - Panorama Powiatu - www.brzeg24.pl

Fotoreportaż: (Panorama Powiatu)