×
Wyszukaj w serwisie
×

40 tys. złotych dla Szkoły Podstawowej w Łosiowie!

Tauron.gif

Z wielką radością informujemy, iż Szkoła Podstawowa w Łosiowie została laureatem
V edycji akcji: „Sala Przyrody TAURON Ekoenergia” i otrzymała 40 tys. zł na wyposażenie nowej  sali do nauki przyrody.

 „Sala Przyrody TAURON Ekoenergia" to autorska akcja społeczna adresowana do szkół podstawowych z terenu działania spółki TAURON Ekoenergia. Akcja ma charakter konkursu, a zwycięskie podstawówki otrzymują nagrodę finansową z przeznaczeniem na urządzenie nowoczesnej sali dydaktycznej do nauki przyrody. Na terenie działania spółki funkcjonuje już dziewiętnaście takich sal. 

W tegorocznym konkursie uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie kalendarza ściennego na rok 2016, tematycznie powiązanego ze spółką TAURON Ekoenergia, odnawialnymi  źródłami energii i Byczkiem Tauronkiem. Praca zgodnie z regulaminem musiała zostać wykonana  tradycyjnymi metodami plastycznymi .

W przedsięwzięcie zaangażowała się cała szkoła. Uczniowie pod kierunkiem koordynatora pani Anny Jelenkowskiej i pani Teresy Rączki  wspierani przez wychowawców wykonali prace plastyczne. Największym wyzwaniem okazało się stworzenie atrakcyjnego projektu
i opracowanie materiałów graficznych. Całej akcji kibicowała i finansowo ją wspierała pani  dyrektor Beata Hargot.

Pomysł i ogrom pracy ku naszemu zaskoczeniu został doceniony przez Kapitułę Konkursu
i nasza szkoła znalazła się wśród zwycięzców konkursu wygrywając nagrodę wysokości 40 tyś. zł na  zorganizowanie i wyposażenie sali dydaktycznej do nauki przyrody.

Działania edukacyjne prowadzone w ramach projektu przyczyniły się do podniesienia wiedzy ekologicznej wśród uczniów, a bogato wyposażony gabinet przyrody z pewnością zachęci wszystkich uczniów do podejmowania nowych zadań z zakresu ochrony środowiska. Uroczyste otwarcie „Sali Przyrody TAURON Ekoenergia”  już wkrótce…

 

 DSC03705.jpeg

DSCN0687.jpeg