×
Wyszukaj w serwisie
×

Mistrzowie są wśród nas

Z ogromną przyjemnością informujemy o niecodziennym wydarzeniu, którego autorem jest Pan Jerzy Rosiński, mieszkaniec Lewina Brzeskiego.

Pan Jerzy wygrał konkurs na największą liczbę kilometrów przejechanych w ciągu miesiąca rowerem. Konkurs ogłosiła firma  Endomondo. Pracując zawodowo, realizując swoje codzienne obowiązki, w ciągu jednego miesiąca pokonał dystans ponad 6.200 km.  To wyczyn godny niejednego mistrza kolarstwa. Dla zobrazowania takiego dystansu można powiedzieć, że Pan Jerzy dojechał do najdalszego zakątka Europy - pokonał w dwie strony odległość między Lewinem Brzeskim a Lizboną.

Tak niezwykłego osiągnięcia dokonał na rowerze, który ma 25 lat i został zakupiony od legendarnego kolarza, wicemistrza olimpijskiego, Stanisława Szozdy.

Swoją determinacją i uporem pokazał, że nawet amator może osiągnąć wyniki, których nie powstydzili by się najlepsi kolarze. 

Z tej też okazji Pan Artur Kotara, Burmistrz Lewina Brzeskiego, w imieniu własnym oraz wszystkich mieszkańców gminy złożył na ręce Pana Jerzego serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów sportowych. Aktywność Pana Jerzego doskonale wpisuje się w działania naszej gminy w zakresie rozwijania  infrastruktury sportowo rekreacyjnej – już dzisiaj każdy  z nas może podążać śladami Pana Jerzego rozwijając swoje pasje sportowe. Jednakże dogonić mistrza, dokonać takiego wyczynu, nie będzie tak łatwo, chociaż życzyć należy tego każdemu z mieszkańców naszej gminy. Dokonanie Pana Jerzego jest też doskonałą formą pozytywnej promocji naszego miasta i regionu, za co serdecznie dziękujemy. 

DSC_0368.jpeg