×
Wyszukaj w serwisie
×

Spotkania z książką

Od połowy maja b.r. Biblioteka Publiczna ze Skorogoszczy przeprowadziła cykl lekcji bibliotecznych z przedszkolakami, których tematem była historia książki i piśmiennictwa.

Pierwsze trzy spotkania odbyły się w bibliotece i objęły wszystkie grupy z Publicznego Przedszkola w Skorogoszczy. Dla zdecydowanej większości maluchów była to pierwsza wizyta w bibliotece. Podczas spotkania miały okazję przespacerować się między regałami, dowiedziały się jak można zostać czytelnikiem, poznały charakterystyczne słownictwo. Wśród przygotowanych z tej okazji książek dzieci odnajdywały ulubionych bohaterów, a na podstawie ilustracji próbowały odgadnąć tytuły popularnych bajek i baśni.

Kolejne trzy spotkania odbyły się w przedszkolu z grupą starszaków. Miały one charakter zajęć warsztatowych. Dzieci poznały dzieje książki, począwszy od pierwszych naskalnych rysunków do książki współczesnej. Podczas każdego ze spotkań miały okazję wczuć się w role z minionych epok - kreśliły rysunki naskalne, tworzyły książki w formie zwoju oraz próbowały swoich sił w trudnej sztuce średniowiecznych iluminacji.

 

 

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl