×
Wyszukaj w serwisie
×

PIRACI W BIBLIOTECE!!!

Mówi się, że czasy prawdziwych piratów już dawno minęły. Każdy kto tak uważa, zmieniłby z pewnością zdanie, gdyby miał okazję uczestniczyć w kolejnej nocy w bibliotece. Sam fakt zaciągnięcia się na piracki okręt świadczy o ogromnej odwadze, która jest cechą niezbędną do podjęcia trudów pirackiego życia. Tak postąpili uczestnicy kolejnej nocnej imprezy w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim, która rozpoczęła się wieczorem 26 czerwca i trwała do białego rana.

Uczestników zabawy powitał kapitan „Galeonu Zwycięstwa” – pirackiego okrętu, siejącego postrach na oceanicznych wodach. Na każdym szanującym się statku pirackim obowiązywał kodeks, którego załoga musiała bezwzględnie przestrzegać; nowi członkowie załogi „Galeonu Zwycięstwa” podpisali się pod artykułami przedstawionego im kodeksu, a pod groźbą chłosty, zatapiania lub wygnania skrzętnie go wypełniali. Nie wystarczyło to jednak, aby stać się prawdziwym piratem. Młodzi czytelnicy biblioteki musieli kolejno przejść próby siły, zręczności, wytrzymałości i sprytu, aby zasłużyć na miano pirata i otrzymać prawdziwe pirackie imię.

Ostatnia z prób polegała na poszukiwaniu skarbu ukrytego na jednej z wysp Morza Karaibskiego przez angielskiego korsarza, kapitana Williama Kidda, który zasłynął ze strasznych historii powstałych na jego temat. Pomimo kompletnych ciemności i strachu przed duchami strzegących skarbu piratów, udało się młodym majtkom odnaleźć skrzynię z łupami, którymi załoga, zgodnie z pirackim kodeksem, podzieliła się po równo. Piraci „Galeonu Zwycięstwa” z kieszeniami wypełnionymi odnalezionym skarbem zeszli na ląd, aby poszaleć i nie marnować nocy na spanie. I tak do białego rana i… do następnej niesamowitej nocy w bibliotece.

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl