×
Wyszukaj w serwisie
×

Festyn w Strzelnikach

Wakacje to wspaniały okres, w którym można nie tylko odpocząć, ale również spędzić więcej czasu z najbliższymi. Biblioteka Publiczna w Strzelnikach zaproponowała wszystkim mieszkańcom wspólne rozpoczęcie wakacji i przywitanie upragnionego lata. 26 czerwca w piękne, piątkowe popołudnie rozpoczął się festyn rodzinny "Mamo, tato już jest lato!".

Współorganizatorem był Pan Tadeusz Moroziński, sołtys wsi oraz Rada Sołecka. Dzięki nim uczestnikom festynu nie zabrakło przeróżnych słodyczy, napojów oraz nagród w organizowanych tego dnia konkursach. Pan Tadeusz Moroziński wraz z Radą Sołecką zorganizowali również ognisko, zakupili kiełbaski oraz chleb.        

Mieszkańcy Strzelnik oraz zaproszeni przez nich goście mogli uczestniczyć w wielu konkursach i zabawach zorganizowanych przez bibliotekę. Tradycyjne przeciąganie liny drużyn Pani Ani i Pani Ireny okazało się najbardziej emocjonującym zadaniem. Dzieci mogły również zmierzyć się z jak najszybszym zjedzeniem jabłka, które wisiało na sznurku (bez dotykania rękoma), biegu drużynowego w worku, napełniania szklanki wodą na czas przy użyciu łyżeczki i innymi fascynującymi konkurencjami.

Najmłodsi mogli wykonać papierowe nakrycia głowy, oraz w trakcie trwania festynu rysować, grać w gry planszowe i malować kolorową kredą na betonie. Wspaniałą pamiątką ze wspólnie spędzonego czasu rodziców z dziećmi będzie na pewno wielki rysunek, na którym każdy zostawił "ślad" uczestnictwa w festynie.

Głównym punktem programu była wizyta zaproszonych gości z Akademii Walki z Lewina Brzeskiego. Pan Damian Laszuk -  instruktor fitness, trener personalny, dietetyk, instruktor sportów walki, zawodnik karate i MMA wraz ze swoim zespołem oraz najmłodszą grupą podopiecznych wykonali niezwykły pokaz dla licznie zgromadzonych widzów. Mieszkańcy z pewnością byli pod wrażeniem umiejętności i siły zawodników, którzy z łatwością rozbijali ręką, a nawet głową, bloczki oraz deski.  Gratulujemy występu i dziękujemy za przybycie.

Wszystkim dzieciom, rodzicom i wspaniałym gościom życzymy udanych wakacji. Pan Damian Laszuk powiedziałby pewnie: ROŚNIJCIE W SIŁĘ I BAWCIE SIĘ DOBRZE! Biblioteka dodałaby: ROŚNIJCIE W SIŁĘ  I BAWCIE SIĘ DOBRZE - CZYTAJĄC!

 

 

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl