×
Wyszukaj w serwisie
×

"Koniec wieńczy dzieło"

Zupełnie niedawno dzisiejsi Absolwenci Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków przyszli do nowej szkoły, a tu już czas się pożegnać i ruszać dalej. Pałac, jego otoczenie i zabytkowe wnętrza zrobiły na wszystkich wielkie wrażenie i wzbudziły zachwyt. Słusznie, bo u nas jest pięknie! Dyrektor, pan Andrzej Kostrzewa zawsze powtarzał uczniom, żeby zachowywali się godnie Pałacu. I to działa do dzisiaj, bo nasi uczniowie kończą szkołę z wynikami do pozazdroszczenia! W tym roku uczniowie klas trzecich również napisali egzamin gimnazjalny tak dobrze, że osiągnęli wynik powyżej średniej gminy, powiatu i całego województwa opolskiego, czyli trzymają klasę.

Podczas uroczystości w Gimnazjum wszyscy uczniowie klas trzecich, którzy na to zapracowali, otrzymali świadectwa ukończenia nauki w Gimnazjum. Najlepsi zaś nagrodzeni zostali świadectwami z wyróżnieniem.  Pani Dyrektor Zuzanna Gwarys pochwaliła pracę Absolwentów, ich wysiłek i wyniki egzaminu. Kierownik Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta i Gminy, pan Marek Nowak, również docenił to, jak pracowali uczniowie, dzisiejsi Absolwenci. Pogratulował im wyników, ale przypomniał, że na ten sukces pracowaliśmy wszyscy; uczniowie, nauczyciele i rodzice. To nasza wspólna  wygrana!

Wśród wyróżnionych uczniów kończących naukę w Gimnazjum znaleźli się: z klasy 3a Aleksandra Mościcka, Paweł Buśko, Katarzyna Janicka i Justyna Szulikowska. Z klasy 3 b świadectwo z czerwonym paskiem odebrali uczniowie: Alicja Dworakowska, Kamil Baucz i Kacper Tworzydło. Z kolei w klasie 3c na taka nagrodę zapracowali: Dorota Daszkiewicz, Mariusz Siomka, Marcin Oleksy i Ola Głowacka. Pięknym wyróżnieniem jest także Liść Lauru przyznawany w kilku dziedzinach pracy uczniów; przedmioty humanistyczne, matematyczno-przyrodnicze, języki obce i Fair Play w Życiu i Sporcie. Wszystkim uczniom i laureatom wyróżnień  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce oraz we wszystkich dziedzinach życia! Jak usłyszeliśmy w słowach życzeń wypowiadanych przez uczniów drugiej klasy, żegnających odchodzących kolegów: „Zdobywajcie góry, burzcie mury, zdawajcie matury!”. Wszelkiego powodzenia!

                                                                                   Jolanta Łuczyńska i Ewa Tabian-Kania