×
Wyszukaj w serwisie
×

Festyn „Bezpieczne wakacje” w Ptakowicach

5 lipca w niedzielne, nieco pochmurne, ale wciąż gorące popołudnie w Ptakowicach odbył się festyn rodzinny pod nazwą „Bezpieczne wakacje”. Pomimo tropikalnych upałów, jakie od kilku dni panowały dookoła, dzieci licznie przybyły, by wziąć udział w wielu przygotowanych na tę okazję atrakcjach.

Tego dnia do Ptakowic zawitał klaun Dyzio wraz ze swoją klaunową asystentką, żeby rozweselić uczestników imprezy. Było więc malowanie twarzy ,robienie zwierzątek z baloników i wata cukrowa dla łasuchów.  Młodszym dzieciom wielu uciech dostarczyło rozbijanie wielkich, kolorowych baniek mydlanych. Były też zawody sportowo-cyrkowe. Dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności w łowieniu ryb w baseniku, chodzeniu na szczudłach i strzelaniu goli do pustej bramki, ale z bardzo dużej odległości. Wiele radości przyniosło obserwowanie zmagań uczestników” wyścigu w wielkich gaciach”- drużyny składające się z dwóch osób musiały jak najszybciej dotrzeć do mety skacząc w nogawkach ogromnych spodenek. W zawodach można było wygrać różne atrakcyjne nagrody zakupione przez Radę Sołecką.

Ponieważ tego dnia panowała wysoka temperatura, wszyscy pamiętali o piciu dużej ilości wody. O sposobach radzenia sobie z upałem oraz o bezpiecznym przebywaniu na słońcu opowiadała Pani Elżbieta Bujak z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzegu. Pani Ela przyjechała z wizytą, żeby opowiedzieć dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w okresie letnim. Uczestnicy festynu otrzymali również liczne materiały oświatowo-zdrowotne.

Na koniec, dzięki uprzejmości Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim oraz Pana Krzysztofa Dzienniaka, była muzyka, śpiewy i wspólne biesiadowanie.

Wakacje w Ptakowicach tego dnia rozpoczęły się na dobre. Życzymy wszystkim, żeby wakacyjne dni były radosne, ciekawe, słoneczne, a przede wszystkim bezpieczne.