×
Wyszukaj w serwisie
×

WAKACYJNE WĘDRÓWKI ZE ŚWIETLICĄ ZAKOŃCZONE

Zakończyły się półkolonie w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim. W tym roku przebiegały pod hasłem „Wakacyjne wędrówki ze Świetlicą 2015”. Podczas dwóch turnusów z zajęć skorzystało w sumie osiemdziesięcioro dzieci, w tym wolontariusze z Gimnazjum.

Program wakacji był bardzo aktywny, urozmaicony i ciekawy. Na nudę i marudzenie czasu nie było. Dzieci brały udział w zajęciach plastyczno – manualnych (szyły filcowe pacynki i serduszka) oraz sportowo – ruchowych (podczas drugiego turnusu prowadził je nauczyciel wychowania fizycznego z Gimnazjum – Pan Adam Dziasek).  Dodatkowo w pierwszym tygodniu odwiedził nas ksiądz Tomasz Backer, który zorganizował dla dzieci pokaz iluzji. Za pomoc w organizacji ciekawych zajęć serdecznie dziękujemy!!!

Upalne dni łatwiej było przetrwać dzięki kąpieli na „naszych Hawajach” czyli na lewińskiej żwirowni. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali wykwalifikowani ratownicy. Na temat bezpiecznych zabaw podczas wakacji dowiedzieliśmy się też sporo od policjantów. Pogadankę z dziećmi poprowadzili: Magdalena Bielecka, Andrzej Grabny oraz Sławomir Derlatka, za co bardzo im dziękujemy.

W programie półkolonii, zgodnie z tematem przewodnim, sporo było wędrówek. W środę ( 1 i 8 lipca) wyjechaliśmy na cały dzień w Góry Sowie. Najpierw zwiedziliśmy Zamek Grodno, gdzie spotkaliśmy się z Białą Damą. Potem, z pewnym wysiłkiem, wdrapaliśmy się na Wielką Sowę, gdzie czekało na nas ognisko (oj pyszne były te kiełbaski) oraz niesamowite widoki.

Czwartki ( 2 i 9 lipca) spędziliśmy na wędrówkach lokalnych. Dzieci w czterech grupach miały zorganizowaną grę terenową po Lewinie i okolicy, podczas której wykonywały rozmaite zadania (musiały między innymi zdobyć pieczątkę Urzędu Pocztowego, rozszyfrować kod, namalować sobie wąsy czy też odwiedzić Ratusz aby zdobyć pewne informacje).

Ostatni dzień półkolonii, piątek (3 i 10 lipca) spędziliśmy we Wrocławiu, zwiedzając Afrykarium oraz ZOO. Braliśmy też udział w zajęciach edukacyjnych pod hasłem „Dwa bieguny – cały świat”, gdzie dzieci dowiedziały się, jak szanować przyrodę i dbać o otaczający nas świat.

Wakacyjne wędrówki dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń, wzbogaciły nas o nowe doświadczenia i wiedzę, a przede wszystkim były źródłem radości i aktywnego wypoczynku.

Półkolonie prowadzili wykwalifikowani pracownicy Świetlicy Terapeutycznej. Rodzice pokrywali koszty wejściówek na Zamek Grodno, na wieżę widokową na Wielkiej Sowie oraz do wrocławskiego ZOO. Pozostałe koszty organizacji „Wakacyjnych wędrówek” finansowała Gmina Lewin Brzeski.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólną zabawę, wolontariuszom za pomoc a rodzicom za ich wspaniałe dzieci!!!

Zapraszamy do Świetlicy już 1 września 2015 na zapisy na nowy rok szkolny 2015/2016.

Bronisława Nazarko