×
Wyszukaj w serwisie
×

Obchody Święta Policji.

Powiatowe Obchody Święta Policji w Brzegu rozpoczęły się właśnie tego dnia w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Uczestniczyli w niej przedstawiciele powiatowej policji, komisariatów policji z terenów gmin powiatu brzeskiego, przedstawiciele władz powiatowych i gminnych. Wśród zaproszonych gości był również Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara.

Uroczystości z okazji Święta Policji rozpoczęły się mszą świętą w intencji policjantów. Głównym punktem Powiatowych Obchodów Święta Policji było uroczyste wręczenie awansów i wyróżnień.

Uroczystość była doskonałą okazją do wręczenia nagród i wyróżnień również dla naszych lokalnych służb mundurowych. Z tej okazji Burmistrz Artur Kotara uhonorował wyróżniających się w dwóch policjantów Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim: asp. szt. Jacka Pastora, i mł. asp. Mirosława Krzyżanowskiego. Mundurowi zostali nagrodzeni za zaangażowanie i sumienne wykonywanie obowiązków. Policjanci otrzymali z rąk Burmistrza upominki oraz listy gratulacyjne.

Święto Policji było także okazją do podsumowania działań policji na przestrzeni ostatniego roku.

 Starosta powiatu brzeskiego Maciej Stefański podkreślił rolę, jaką pełni Policja w codziennym życiu oraz złożył w imieniu własnym, samorządu, jak i społeczności całego powiatu wyrazy szczerego uznania i podziękowania za trudną i odpowiedzialną służbę na rzecz obywateli.

Wszystkim odznaczonym i awansowanym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.