×
Wyszukaj w serwisie
×

PARAFIALNE SWIĘTO PLONÓW

W niedzielę 30.08.2015 r. w Kościele św. Jakuba Apostoła w Skorogoszczy odbyły się dożynki parafialne pięciu sołectw: Borkowic, Chróściny, Mikolina, Skorogoszczy i Wronowa. To właśnie sołectwo Chróścina było pomysłodawcą i inicjatorem tegorocznego święta plonów.

Parafialna uroczystość to ukoronowanie całorocznego trudu rolników, sadowników, ogrodników  i podziękowanie Bogu za zebrane plony.

Ceremonia rozpoczęła się od mszy świętej pod przewodnictwem księdza proboszcza Tomasza Struzika, poświęcenia chleba i przyniesionych do kościoła płodów ziemi.

Tegoroczni starostowie dożynek:

Sołectwo Chróścina: Wioletta Hryniewicz, Krzysztof Rak

Sołectwo Borkowice: Monika Hryciuk, Krzysztof Litwiniec

Sołectwo Mikolin: Grażyna Pasznicka, Zbigniew Wierzbicki

Sołectwo Skorogoszcz: Maria i Krzysztof Kałamarz

Sołectwo Wronów: Lucyna Toczek, Alojzy Witoń

Oprócz mieszkańców Skorogoszczy i okolic we mszy św. uczestniczyły delegacje poszczególnych sołectw, sołtysi, radni, a także na uroczystość przybył osobiście Burmistrz Lewina Brzeskiego Pan Artur Kotara.

Po mszy św. starostowie dożynek i goście  zostali zaproszeni przez sołectwa  do sarepty parafialnej na uroczysty obiad, ciasto i kawę.

W tym roku koronę żniwną wykonały cztery panie z Chróściny: Renata i Emilia Zazula, Renia Uchańska, Bogusia Wyżyn, stelaż do korony wykonał sołtys Pan Roman Zazula.

W przyszłym roku  organizację dożynek parafialnych zadeklarowało sołectwo Wronów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego aby ta uroczystośc była wspaniałym wydarzeniem w naszej parafii.

Tekst: Renata Zazula

 

Foto: Anna Zazula, Oliwia Rusin