×
Wyszukaj w serwisie
×

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lewinie Brzeskim

Dnia 1 – go września w Publicznej Szkole Podstawowej im. M. Kopernika W Lewinie Brzeskim rozpoczął się rok szkolny 2015/2016.

Punktualnie o godzinie 9.00 na placu przed szkołą zebrali się wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz liczne grono rodziców.

Nowy rok szkolny zainaugurował pan dyrektor Zdzisław Biernacki, który zwrócił uwagę na 70-lecie istnienia szkoły. Honorowym gościem uroczystości był Burmistrz Lewina Brzeskiego  - pan Artur Kotara.

Ważnym dla szkoły wydarzeniem było otwarcie przez p. burmistrza, dyrektora, nauczyciela wychowania fizycznego oraz ucznia wyremontowanych boisk szkolnych. Odnowiona została również bieżnia, rozbieg do skoku w dal wraz z piaskownicą, płot okalający cały teren szkoły, wyremontowano także dach.

Dyrektor Zdzisław Biernacki w imieniu społeczności szkolnej podziękował Panu Arturowi Kotarze za uwzględnienie szkoły w planach remontowych i modernizacyjnych, szczególnie, że ma to miejsce w roku jubileuszu szkoły. Uczniowie poproszeni zostali o to, by czuli się gospodarzami tego terenu i aby zwracali uwagę tym, którzy niewłaściwie korzystają z boisk.

Dodatkowe emocje czekały jeszcze najmłodszych uczniów, którzy również w tym dniu uczestniczyli w bardzo ważnym dla nich wydarzeniu – Ślubowaniu Pierwszoklasistów.

Lewińscy uczniowie wrócili szczęśliwie do szkoły po wakacjach, spotkali się w klasach z wychowawcami, koleżankami i kolegami. Wszyscy z nadzieją, optymizmem i ciekawością rozpoczynają kolejny rok.

Całej społeczności szkolnej – dzieciom, rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim osobom związanym ze szkołą życzymy udanego, kolejnego roku…a wakacje…już za dziesięć miesięcy.

Izabela Naumowicz