×
Wyszukaj w serwisie
×

Ważna uroczystość w Gimnazjum w Lewinie Brzeskim

4 września 2015 roku wpisał się na karty historii naszej szkoły nie tylko dlatego, że odbyła się Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego. Był to dzień niezwykły za sprawą niecodziennego Gościa. Mury naszego zamku odwiedził znany olimpijczyk Pan Rafał Kubacki na zaproszenie Pana Adama Dziaska - nauczyciela wychowania fizycznego. Kim jest dr Rafał Kubacki? Obecnie pracuje jako wykładowca na Akademii Wychowania Fizycznego ale jeszcze tak niedawno zdobywał złote medale  na Mistrzostwach Świata (1993,1997) i Europy (1989), reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich (1992 Barcelona, 1996 Atlanta, 2000 Sydney) w judo. Gość został serdecznie przywitany przez Panią dyrektor Zuzannę  Gwarys  i  wiceburmistrza Pana Dariusza Struskiego.

Nasza młodzież miała okazję zapoznać się z zasadami sztuk walki, filozofią judo podczas wykładu, który zawierał też tematykę związaną z dopalaczami, używkami i problemem agresji wśród młodzieży szkolnej. Został  on wysłuchany w ogromnym skupieniu.

Dalsza część uroczystości odbywała się na sali gimnastycznej i kompleksie sportowym ORLIK.
Potyczki w grach zespołowych pomiędzy klasami poprzedził Ceremoniał Olimpijski a  znicz został zapalony przez naszych uczniów oraz Pana Rafała Kubackiego.

Po ceremoniale był czas na pamiątkowe zdjęcia z olimpijczykiem  i autografy.

Mamy nadzieję, że to nie ostatni tak ważny sportowiec w naszej szkole.

Opiekun Klubu Olimpijczyka

Adam Dziasek