×
Wyszukaj w serwisie
×

Zjazd Szkolnych Kół Caritas

      W ostatnią sobotę dzieci ze Szkolnego Koła Caritas wzięły udział w zjeździe szkolnych i parafialnych kół Caritas we Wrocławiu. Był to  Finał Kampanii Dni Kromki Chleba Caritas.

Spotkanie rozpoczęła modlitwa we wrocławskiej archikatedrze. Witając  zgromadzonych w świątyni, ksiądz Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas, przypomniał o znaczeniu chleba i szacunku do niego.  Homilię wygłosił znany ze swych wystąpień o cierpieniu  ks. Jan Kaczkowski .Po Mszy świętej odbył się przemarsz ulicami Wrocławia od katedry –aż na Plac Solny. Wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas,    Parafialnych Zespołów i Centrum Wolontariatu, podopieczni z placówek rozsianych w całej diecezji. Przewodziła nam orkiestra Dęta OSP z Domaniowa. Uczestnicy marszu nieśli transparenty, kolorowe wstążki, emblematy Caritas i flagi. Nasza grupa z czerwonymi balonami ulokowała się na czele kolumny, tuż za orkiestrą, a przechodnie z wielkim zainteresowaniem przyglądali się tak licznej grupie.

       Na Placu Solnym  na wszystkich czekała już gorąca grochówka i chleb ze smalcem, oraz szereg atrakcji. Na scenie występowali przyjaciele i podopieczni Caritas, dzieląc się swoimi talentami. Orkiestra z Domaniowa ponownie dała popis swoich umiejętności. Było malowanie twarzy, koło fortuny z zagadkami, ogromne bańki mydlane, malowanie gipsowych obrazków. Mieliśmy również okazję poznać podwójnego laureata Szansy na sukces –Pawła Wenderskiego, który występował ze swoimi podopiecznymi. Było kolorowo, wesoło i bardzo ciepło, bowiem pogoda dopisała nam wyjątkowo.

                                                                            Joanna Taratuta, Urszula Kowalska.

 

 

Więcej zdjęć na:

 http://wroclaw.caritas.pl/…/Final-Kampanii-Dni-Kromki-Chleb…