×
Wyszukaj w serwisie
×

ŚWIETLICA TERAPEUTYCZNA NA ZIELONEJ SZKOLE

            Na trzy pierwsze dni października dzieci uczęszczające na zajęcia popołudniowe w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim przeniosły się w czasy średniowiecza.

Czwartek, piątek oraz część soboty (1-3.10 2015r.) spędziły z dala od swoich domów i szkół, w Grodzie Rycerskim w Byczynie. Pogoda dopisała i cały czas spędzaliśmy na dworze, korzystając z uroków polskiej złotej jesieni. Pomiędzy ciepłymi promieniami słońca prześwitywało babie lato – po prostu CUDO!!!

Dzieci brały udział w wielu interesujących zajęciach: strzelały z łuku, rzucały nożami oraz toporem, czerpały papier, tkały na krosnach. Miały również warsztaty tańca dawnego oraz grały w kubb – skandynawską grę ogrodową, która podobno jest stara jak świat. Może i stara, ale za to bardzo emocjonująca. Przeprowadziliśmy nawet turniej dzieci – kadra i uwaga: PANIE WYGRAŁY!!! Graliśmy o godzinę ciszy nocnej, więc przegrani musieli pójść spać tego dnia nie o 22.00, lecz godzinę szybciej. Nad wszystkim czuwała Pani Monika – mieszkanka Grodu, prawdziwa średniowieczna dusza.

Odrobina współczesności wkradła się w nasz pobyt jedynie pierwszego wieczoru, kiedy bawiliśmy się na typowej dyskotece z największymi hitami w tle. Drugi wieczór spędziliśmy wokół ogniska. Potem już w swoich pokojach był czas na rozmowy, gry planszowe i – jak to na wyjazdach bywa – różne wygłupy.

W czasie wolnym zwiedziliśmy okolicę, spacerując wokół zalewu Brzózki.

Trzy dni bez telewizji i wi-fi wydawać się mogły czymś nie do przeżycia dla dzieci, a jednak był to wspaniale spędzony czas, gdzie liczyła się współpraca, integracja i dobra zabawa. Wszyscy bardzo zżyli się ze sobą i żal było wracać do domów. Ale jak dobrze wiemy – wszystko co dobre, szybko się kończy. Cóż więcej pisać…? Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Bronisława Nazarko

 

Realizacja przez Świetlicę Terapeutyczną w Lewinie Brzeskim

zadania publicznego

 „Działamy, Tworzymy i Odkrywamy Siebie.  Świetlica sztuki i terapii dla dziecka i rodziny”

w konkursie  Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „Świetlica – Dzieci – Praca”

na rzecz wsparcia dziecka   i rodziny w gminie,

przy wkładzie własnym Gminy Lewin Brzeski.