×
Wyszukaj w serwisie
×

Lewińskie Lwy 2015 rozdane

W dniu 23 października 2015r. w Miejsko Gminnym Domu Kultury odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród ”Lewińskie Lwy”. Tegoroczna edycja była już trzecią edycją tego konkursu.

W uroczystości wzięli udział: Pan Burmistrz Artur  Kotara , Zastępca Burmistrza, radni Rady Miejskiej w Lewinie Brzeskim, przedstawiciele instytucji oświatowych, banków i lokalni przedsiębiorcy.

Nagrody Burmistrza Lewina Brzeskiego „Lewiński Lew” przyznawane są osobom, organizacjom i innym podmiotom działającym na rzecz miasta i gminy Lewin Brzeski, w celu wyróżnienia ich zasług, osiągnięć i aktywności na rzecz gminy, poprawy jakości życia jej mieszkańców i promocji walorów społeczno-kulturowych, historycznych i przyrodniczych gminy i są wyróżnieniami  gminnymi za wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej.

Wnioski o ich przyznanie składane były do końca maja br. a ocenione zostały w dniu 24 września 2015r. przez kapitułę, powołaną przez Burmistrza Artura  Kotarę .

Do tegorocznej edycji Nagród wpłynęło 4 wnioski.

Kapituła wskazała do uhonorowania tym prestiżowym wyróżnieniem trzech kandydatów, zgłoszonych przez instytucje, stowarzyszenia i osoby prywatne z terenu naszej gminy.

Miło jest nam poinformować że tegorocznymi laureatami zostali:

  • Pan Stanisław Starzec ,Prezes Koła PZW w Lewinie Brzeskim, w kategorii działalność na rzecz społeczności lokalnej
  • Pan Tadeusz Tadla, Dyrektor Miejsko Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim w kategorii osiągnięcia sportowe, naukowe oraz kultura i sztuka
  • Pan Adam Ciepichał – właściciel firmy Zakład Usług Budowlanych, w kategorii gospodarka i przedsiębiorczość

Galę uświetnił wyśmienity koncert w wykonaniu artystów Pani Małgorzaty Kulińskiej, artystki z Domu Kultury w Lewinie Brzeskim  oraz włoskiego artysty Roberto Zucaro.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zarówno na polu zawodowym, jak i w życiu osobistym!

Nie obyło się bez łez wzruszenia i podziękowań. Spotkanie zostało uwiecznione na prezentowanych poniżej fotografiach. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.