×
Wyszukaj w serwisie
×

Ślubuję być dobrym uczniem............

           16 października 2015r. uczniowie klas pierwszych PSP w Lewinie Brzeskim mieli swoją wielką uroczystość – Ślubowanie, a tym samym przyjęcie do grupy Plastusiów. Na tę uroczystość oprócz uczniów klas pierwszych i ich wychowawczyń przybyli: pani dyrektor Barbara Chmiel, rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie.

              Po wprowadzeniu sztandaru, pani dyrektor opowiedziała o tym,od kiedy sztandar jest w naszej szkole i co oznaczają poszczególne symbole znajdujące się na nim. Później odwiedzili wszystkich goście z Kosmosu – Teleskopek i Teleskopka, którym zepsuła się rakieta i wylądowali na naszej planecie, właśnie w naszej szkole. Pojawił się również Mikołaj Kopernik, który wyszedł z ram obrazu, tłumacząc Kosmitom, jakie zdolne i dobre są nasze dzieci. Pierwszaki, wykonując zadania sprawnościowe, pomogli Kosmitom naprawić ich rakietę. Usuwali kosmiczne kamienie z silnika rakiety, grające komety z maszyny, a zaśpiewanymi pięknie piosenkami naładowali energetyczną kulę. Po wykonaniu wszystkich zadań przez dzieci, zadowoleni Kosmici odlecieli, a Mikołaj Kopernik wrócił do ram obrazu.

            Później nastąpiło uroczyste ślubowanie dzieci, które przysięgały na sztandar szkoły i flagę naszego kraju, że będą dobrymi uczniami. Po ślubowaniu, na znak przyjęcia do grupy Plastusiów, przedstawiciele klas odebrali sylwetki Plastusiów.

             W uroczystych nastrojach szczęśliwe, małe Plastusie rozeszły się do klas, gdzie z rąk wychowawców otrzymały pamiątkowe dyplomy.

                                                                                            Opracowały i przeprowadziły: Urszula Iżewska, U. Silarska, J. Dąbek