×
Wyszukaj w serwisie
×

"Śniadanie daje moc"

W piątek - 6 listopada uczniowie kl. I-III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lewinie Brzeskim wzięli udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. „Śniadanie Daje Moc”. Celem przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w tej akcji. Samo śniadanie poprzedzone było zajęciami na temat zdrowego stylu życia. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w przygotowaniach.

Natomiast w finałowym dniu same przygotowywały śniadanie. 

Na śniadaniowym stole nie zabrakło zdrowego, pełnoziarnistego pieczywa, ulubionych warzyw takich jak sałaty, pomidorów i ogórków, a także nabiału, wędlin, sera żółtego i jajek. Uczniowie mogli także poznać nowe smaki. 
Dzieci zjadły zdrowy posiłek w gronie rówieśników. Wszyscy spisali się na medal, a wspólne przygotowanie śniadania było okazją do wymiany wielu cennych uwag dotyczących zasad zdrowego żywienia oraz przypomnienia zasad dobrych manier przy stole. 

To była świetna zabawa, dzięki której najmłodsi nauczyli się, jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

Wierzymy, że wspólne  działania dzieci, rodziców i nauczycieli przyczynią się do zmiany nawyków żywieniowych  i zachęcą do spożywania śniadania zarówno w szkole, jak i w domu. Taki zdrowy początek dnia daje przecież moc do nauki i pracy. 

  Monika Małota

Zapraszamy do obejrzenia galerii