×
Wyszukaj w serwisie
×

„ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – CZAS RADOŚCI”

      Już po raz trzeci pod takim hasłem mieszkańcy Łosiowa i okolic uczcili rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Było rzeczywiście radośnie, sportowo i rodzinnie. Impreza rozpoczęła się o godzinie 11.30 w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Łosiowie i przyciągnęła blisko 100 osób. Organizatorami zawodów byli Uczniowski Klub Sportowy „Olimpicus”, a mianowicie jej przedstawiciele: pan Piotr Barszcz, Beata Hargot ,Ludmiła Barszcz, Anna Piekoszewska, Małgorzata Jabłońska, Rada Sołecka oraz Ochotnicza Straż Pożarna i LZS „Pogoń” Łosiów.  W pierwszej części rozegrany został turniej piłki nożnej dziewcząt i chłopców z klas IV –VI. Następnie na parkiet wyszły piłkarskie drużyny OSP z Łosiowa oraz reprezentacja rodziców uczniów. Zacięty mecz na niespełna dwie minuty do końca zakończył się minimalnym zwycięstwem strażaków 2:1.

 Prawdziwie radośnie i wesoło zrobiło się , kiedy na starcie stanęły reprezentacje uczniów i rodziców  i rozpoczęły się „Rodzinne wyścigi rzędów”. Każda drużynę stanowiło 4 uczniów klas I-III oraz ich dwie mamy i dwóch ojców. Wśród konkurencji znalazły się klasyczne skoki w workach, przenoszenie jajka na łyżce oraz wiele innych atrakcji. Jajka ocalały, nikt z zawodników nie ucierpiał, a rodzinne zmagania  dostarczyły zawodnikom i widowni wiele emocji, śmiechu i radości.

   Wszyscy uczestnicy rozgrywek uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami z wizerunkiem orła na tle biało-czerwonej flagi , a dzieci otrzymały słodycze i owoce. Impreza upłynęła w rodzinnej i sportowej atmosferze, zapewniła uczniom i ich rodzicom  wspólną zabawę oraz pozwoliła w tak ciekawy niekonwencjonalny sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

                                                                                 Ludmiła Barszcz, Piotr Barszcz