×
Wyszukaj w serwisie
×

ŚWIETLICA TERAPEUTYCZNA W FABRYCE POMYSŁÓW

Sobotni poranek 17 października 2015 roku przywitał nas niepewną pogodą. Nad Świetlicą Terapeutyczną w Lewinie Brzeskim rozpościerały się chmury. Mimo złej aury, wsiedliśmy do autokaru w dobrych humorach, pełni nadziei i optymizmu. Przecież nic nie może zepsuć nam dobrej zabawy!

Tym razem celem naszej podróży była Fabryka Pomysłów  w Lisowicach pod Legnicą. Trochę daleko, ale podróż minęła nam szybko, głównie dzięki wspólnym śpiewom. Odśpiewaliśmy chyba całą listę przebojów.

Na miejscu czekała na nas pani Ela, właścicielka Fabryki Pomysłów czyli pracowni arteterapeutycznej. Poprowadziła ona dla dzieci warsztaty lepienia z gliny. Spod małych i dużych rączek wyszły prawdziwe dzieła sztuki – gliniane naczynia, sowy serca, słonie, itd. Okazuje się, że w każdym z nas drzemie mały artysta. Wystarczy go tylko z siebie wyzwolić.

Poznaliśmy również pana Patrika, który zajmuje się geocachingiem. Geocaching to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika i odnotowanie tego faktu na specjalnej stronie internetowej. Niektórzy z nas złapali prawdziwego bakcyla geocachingu.

        Po zabawie terenowej przyszedł czas na odpoczynek i posiłek. Grzejąc się przy ognisku, upiekliśmy kiełbaski. Zajadaliśmy się też ciasteczkami owsianymi domowej roboty. Pycha!!!

Niestety około 17:00 musieliśmy wsiąść do autokaru, bo czekała nas długa droga. Szkoda, ponieważ właściciele Fabryki Pomysłów to wspaniali, pełni ciepła ludzie, którzy mieli dla nas jeszcze wiele atrakcji i byli chętni gościć nas do samego wieczora.

Kto wie – może jeszcze kiedyś odwiedzimy Lisowice i Fabrykę Pomysłów?

Bronisława Nazarko

 

Realizacja przez Świetlicę Terapeutyczną w Lewinie Brzeskim

zadania publicznego

 „Działamy, Tworzymy i Odkrywamy Siebie.  Świetlica sztuki i terapii dla dziecka i rodziny”

w konkursie  Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „Świetlica – Dzieci – Praca”

na rzecz wsparcia dziecka   i rodziny w gminie,

przy wkładzie własnym Gminy Lewin Brzeski.