×
Wyszukaj w serwisie
×

Brązowy Krzyż Zasługi dla mieszkańca Lewina Brzeskiego

W Urzędzie Wojewódzkim w Opolu w dniu 11 listopada 2015 roku miała miejsce miła uroczystość. To właśnie tego dnia wicewojewoda opolski - Antoni Jastrzembski wręczył medale i odznaczenia, przyznane przez Prezydenta RP. Odznaczenia i medale zostały przyznane 35 osobom.

Wśród wyróżnionych znajdował się nasz mieszkaniec, wieloletni działacz społeczny, radny i muzyk - Zbigniew Gąsiorowski.

Na wniosek Wojewody Opolskiego za szczególną pracę na rzecz społeczności lokalnej Prezydent RP odznaczył Pana Zbigniewa Gąsiorowskiego Brązowym Krzyżem Zasługi.

Pan Zbigniew w samorządzie gminnym pracuje już piątą kadencję od 1994 r. (z przerwą w kadencji 1998 – 2002), gdzie jest od początku działalności do dzisiaj jest członkiem Komisji Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej Lewina Brzeskiego. Działa na rzecz społeczności lokalnej. Aktywizuje ludzi młodych i starszych m.in. w 1992r. utworzył i prowadzi do dnia dzisiejszego Kapelę Podwórkową, która grając i śpiewając utwory folklorystyczne występowała w kraju i zagranicą. Od 1992r. utworzył i prowadzi zespół muzyczny „Sami Swoi”. Od 1995r. utworzył i prowadzi chór „Ta joj”, który w swoich utworach pielęgnuje kulturę kresów wschodnich. Aranżuje czas wolny dla osób starszych, poprzez organizację comiesięcznych spotkań i wieczorków dla seniorów. Prowadzi dziecięce i młodzieżowe zespoły działające przy Miejsko-Gminnym Domu Kultury. W latach poprzednich współorganizował wypoczynek letni – obozy dla dzieci i młodzieży. Jest wieloletnim aktywnym członkiem Towarzystwa Przyjaciół Lewina i inicjatorem czynów wykonywanych przez członków stowarzyszenia na terenie miasta.

z. gasiorowski.jpeg

Serdecznie gratulujemy tego szczególnego wyróżnienia i życzymy kolejnych sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.