×
Wyszukaj w serwisie
×

Nauka pływania na półmetku!

30 uczniów klas II, III, IV Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lewinie Brzeskim rozpoczęło w październiku tego roku naukę pływania, która odbywa się na basenie w Tułowicach.   

Zajęcia prowadzone są pod kierunkiem instruktorów nauki pływania raz  w tygodniu i będą trwały do marca. Organizacją tego przedsięwzięcia i opieką nad dziećmi zajęły się panie: Jolanta Dąbek, Urszula Iżewska, Jolanta Mazur i Urszula Silarska.

Celem tych działań jest nabycie przez uczniów podstawowych umiejętności i podstaw prawidłowej techniki pływania, poprawa oraz podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów, zachęcenie do aktywnych form bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

          Ruch w środowisku wodnym przynosi szereg korzystnych zmian w organizmie młodego człowieka, skłania do jak najwcześniejszego opanowania umiejętności pływania. Dlatego chcemy propagować tę formę ruchu wśród dzieci, rozbudzać w nich pasję pływania i chęć do uprawiania tej dyscypliny nie tylko w wieku szkolnym, ale przez całe życie. Pływanie i proces uczenia się ruchu w wodzie dostarczają uczniom wiele radości, przyjemności, zadowolenia, satysfakcji i odprężenia.

Zajęcia nauki pływania prowadzone są w formie zabawy. Wpłyną na korektę wad postawy i ogólną poprawę kondycji, zwłaszcza u dzieci mniej sprawnych ruchowo, czy też otyłych, a poza tym  dostarczą im wiele przyjemności. Są alternatywą dla niedoboru ruchu w trakcie obowiązkowych zajęć szkolnych i często biernego wypoczynku w czasie wolnym.

Nasi mali pływacy bardzo chętnie i rzetelnie uczestniczą w zajęciach.

Są już i tacy, którzy mają się czym pochwalić.

 Jesteśmy dumni z wszystkich uczestników, którzy pomimo zmęczenia nie poddają się i dążą do opanowania trudnej sztuki pływania.

                   nauczycielki: J. Dąbek, U. Iżewska, J. Mazur, U. Silarska.