×
Wyszukaj w serwisie
×

ŚWIETLICOWE SPOTKANIA Z NAUKĄ

Na przełomie listopada i grudnia dzieci ze Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim w ramach „Spotkań z nauką” odwiedziły Bibliotekę Miejską oraz Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków.   

W Bibliotece wzięliśmy udział w zajęciach, które być może niewiele mają wspólnego z książkami, ale wszystko co na nich robiliśmy (a były to eksperymenty z pogranicza fizyki i chemii) Pani Magda wyczytała w książkach popularno – naukowych. Książki to przecież skarbnica wiedzy! Było to dobre przygotowanie teoretyczne i praktyczne do zajęć naukowych, jakie odbyły się w lewińskim Gimnazjum.

W Gimnazjum bowiem uczestniczyliśmy w lekcjach chemii, fizyki i historii. Chemia i fizyka okazały się naukami mającymi wiele wspólnego z magią (serio!), a historia wcale nie musi kojarzyć się z trudnymi do zapamiętania datami. Zajęcia były bardzo ciekawe i może trudno w to uwierzyć, ale niektórzy z nas już chcieliby uczyć się w gimnazjum.

Za przygotowanie zajęć serdecznie dziękujemy Pani Grażynie Kasiubie (nauczycielce chemii), Pani Irenie Kwiatkowskiej (to ona zapoznała nas żywą historią), Pani Agnieszce Adamskiej (nauczycielce fizyki), Pani Magdalenie Smutny (pracownikowi Biblioteki Miejskiej), wszystkim wolontariuszom, którzy pomogli w organizacji zajęć w Gimnazjum oraz Dyrekcji Gimnazjum i Biblioteki za umożliwienie nam udziału w tych spotkaniach.

Bronisława Nazarko

Realizacja przez Świetlicę Terapeutyczną w Lewinie Brzeskim

zadania publicznego

 „Działamy, Tworzymy i Odkrywamy Siebie.  Świetlica sztuki i terapii dla dziecka i rodziny”

w konkursie  Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „Świetlica – Dzieci – Praca”

na rzecz wsparcia dziecka   i rodziny w gminie,

przy wkładzie własnym Gminy Lewin Brzeski.